Rozhledna Salaš

Salaš, Chřiby, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: rozhlednasalas.cz

V nádherném prostředí Chřibů na Uhersko-Hradišťsku můžete vystoupat na atypickou rozhlednu Salaš na. Nevšední rozhledná vás oslní atypický tvarem a nádhernými výhledy do okolí.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. srpna 2021

Zaklesnuté sedmičky s plošinami

Dvě do sebe zaklesnuté sedmičky vám připomene atypický tvar rozhledny Salaš v Chřibech (366 m n.m.)nad Velehradem na Moravě. Najdete ji uprostřed chřibských lesů. Můžete si vybrat, z které vyhlídkové plošiny sedmiček se rozhlédnete. Každá má totiž svou vyhlídkovou plošinu.

Ach ty výhledy! Uvidíte Chřiby i Bílé Karpaty

Na první plošinu budete stoupat do výšky 15 m, na tu vyšší 20 m. Celkem je to 112 schodů. Čekají vás nádherné daleké výhledy. Uvidíte města Velehrad a Uherské Hradiště, ale spatříte i úžasné vrcholky Bílých Karpat a Chřibů.

Občerstvení

Pod rozhlednou vám přijde vhod zastřešený altán s ohništěm opatřeným komínem, můžete si tu opéct uzeninu. Tu si však musíte přinést. V obci Salaš je stánkové občerstvení U Vaňků, Hospoda Dolina a Salaš Mlýn.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a jak na rozhlednu

Auto necháte na oficiálním parkovišti v obci Salaš. Z parkoviště projdete obcí Salaš kolem obecního úřadu. U kříže se vydáte k rozhledně po zeleně značené turistické trase kolem vysílače. Celkově je cesta dlouhá necelý 1 km, ale počítejte s tím, že vede do kopce. Půjdete kolem studánky a zvoničky. Na rozhlednu se dostanete i na kole, třeba z Velehradu po cyklotrase 5018.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Na rozhlednu Brdo
Zhruba 5 km od Salaše po modré dojdete na nejvyšší kopec Chřibů - Brdo (587 m n.m.). I zde stojí rozhledna, na kterou můžete vystoupat. S výškou 23,9 m je nejvyšší kamennou rozhlednou na Moravě. Dohlédnete na na Roháče, Malou Fatru, Jeseníky a samozřejmě Beskydy, Vsetínské vrchy a Malé či Bílé Karpaty.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.