Rozhledna Mackova hora

Nové Strašecí, Křivoklátsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: wikipedia_vitvit

Stejnojmenná rozhledna na Mackově hoře se vypíná nad městem Nové Strašecí. Z dáli viditelná stavba se dělí o funkci telekomunikačního stožáru a vyhlídkové věže.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Rozhledna, která získala bramborovou medaili

Věž tvaru trubkovitého stožáru ovinutého schodištěm, měří celkem 36 metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21 metrů a přístup k ní zajišťuje 98 točitých schodů. Nabízí pěkné výhledy na území přírodního parku Džbán, křivoklátské lesy, horu Říp, Milešovsku, Klínovec, vidět je také část Nového Strašecí. Na ochozu rozhledny jsou umístěny informační tabule, které vám při vyhlídce napomohou v orientaci. Zajímavostí je jistě to, že rozhledna byla vybrána do ankety o nejhezčí rozhlednu Prahy a Středočeského kraje a ze sedmi finalistek se na základě hlasování veřejnosti umístila na čtvrtém místě.

Autem nebo vlakem?

Přímo až k rozhledně můžete přijet autem. K malému parkovišti vede polní cesta, odbočující vpravo ze silnice vedoucí z Nového Strašecí do Rudy. Pojedete-li vlakem, je nejbližší zastávka Nové Strašecí na trase železniční trati Praha – Rakovník. Cesta od nádraží směřuje k silničnímu mostu, dále vede po silnici nad městem a na jejím křížení s polňačkou odbočuje vlevo a dál k rozhledně. Cesta je dlouhá asi 1,5 km

Poloha na mapě

Tipy na ubytování

Tip na výlet

Vydejte se do nedalekého Nového Strašecí. Budova s výraznou oranžovou omítkou patří zdejšímu muzeu, kde si můžete prohlédnout stálou expozici „Zemědělská usedlost“ a expozici „Keltové na Rakovnicku“ včetně dílny pro výrobu švartnových šperků. Zdejší muzeum je pobočkou Muzea T. G. M. Rakovník a zamířit můžete také do jeho dalších poboček, například v Lánech, kde se nachází expozice prvního československého prezidenta a jeho rodiny, či třeba do Skryjí, kde si můžete prohlédnout Památník Joachima Barranda.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.