Zámek Dobříš

Dobříš, Brdy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Rokokový zámek Dobříš po dlouhé roky sloužil Svazu českých spisovatelů. Dnes je v soukromém vlastnictví Colloredo-Mannsfeldů a jeho brány jsou otevřeny veřejnosti.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2020

Pohádkový zrcadlový sál 

Zámek Dobříš tvoří rozsáhlá patrová trojkřídlá stavba s obdélníkovým nádvořím. Jeho chloubou je návštěvníky obdivovaný velkolepý zrcadlový sál, který využil také režisér Zdeněk Troška ve své pohádce Princezna ze mlejna. První prohlídkový okruh návštěvníky provází zámeckou expozicí, druhý okruh je věnován dobříšským přízrakům a třetí představuje galerii JCM.

Zámecké zahrady

K zámku v Dobříši přináleží dva nádherné parky, francouzský se střihanými ploty a květinovými ornamenty a anglický. Procházku zámeckými parky můžete spojit s návštěvou blízkého hradu Vargač.

Málá minizoo pro děti

Děti určitě uvítají možnost návštívit zdejší minizoo, která se nachází v zámeckém parku.

Tipy na ubytování

Dobříš žije celoročně

Dobříšský zámek žije po celý rok, pouze jeho francouzský park je v zimě uzavřen. Můžete si prohlédnout nejen zajímavé expozice, ale zúčastnit se také zde pořádaných akcí. V dubnu jsou to Velikonoce na zámku, v červnu „Víkend otevřených zahrad“, na prázdninové období jsou připravené noční prohlídky zámku či rybí hody. V září pak si pak můžete užít Svatováclavské slavnosti, v říjnu lampionový průvod a prosinec má pro vás nachystané koncerty a adventní prohlídky.

Občerstvení

Návštěvu zámku můžete spojit s obědem v zámecké restauraci nebo můžeme doporučit z vlastní zkušenosti restauraci "U tří statkářů", která se nachází hned naproti zámku.

Vlakem na zámek

Vlakem do Dobříše a z nádraží pěšky 1,1 km. Trasa na mapě

Parkování

Parkování u kostelíka nebo na parkovišti nad zámkem.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V blízkém okolí můžete navštívit největší muzeum hornictví u nás, Hornické muzeum Příbram. S životem venkovského obyvatelstva středního Povltaví vás seznámí Muzeum Špýchar v Prostřední Lhotě.
 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.