Zámek Dobříš
Dobříš, Brdy, Střední Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Rokokový zámek Dobříš po dlouhé roky sloužil Svazu českých spisovatelů. Dnes je v soukromém vlastnictví Colloredo-Mannsfeldů a jeho brány jsou otevřeny veřejnosti.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2020

Pohádkový zrcadlový sál 

Zámek tvoří rozsáhlá patrová trojkřídlá stavba s obdélníkovým nádvořím. Jeho chloubou je návštěvníky obdivovaný velkolepý zrcadlový sál, který využil také režisér Zdeněk Troška ve své pohádce Princezna ze mlejna. První prohlídkový okruh návštěvníky provází zámeckou expozicí, druhý okruh je věnován dobříšským přízrakům a třetí představuje galerii JCM.

Zámecké zahrady

K zámku přináleží dva nádherné parky, francouzský se střihanými ploty a květinovými ornamenty a anglický. Procházku zámeckými parky můžete spojit s návštěvou blízkého hradu Vargač.

Málá minizoo pro děti

Děti určitě uvítají možnost návštívit zdejší minizoo, která se nachází v zámeckém parku.

Dobříš žije celoročně

Dobříšský zámek žije po celý rok, pouze jeho francouzský park je v zimě uzavřen. Můžete si prohlédnout nejen zajímavé expozice, ale zúčastnit se také zde pořádaných akcí. V dubnu jsou to Velikonoce na zámku, v červnu „Víkend otevřených zahrad“, na prázdninové období jsou připravené noční prohlídky zámku či rybí hody. V září pak si pak můžete užít Svatováclavské slavnosti, v říjnu lampionový průvod a prosinec má pro vás nachystané koncerty a adventní prohlídky.

Občerstvení

Návštěvu zámku můžete spojit s obědem v zámecké restauraci nebo můžeme doporučit z vlastní zkušenosti restauraci "U tří statkářů", která se nachází hned naproti zámku.

Kudy na Dobříš?

Zámek Dobříš leží při rychlostní komunikaci R4 mezi Prahou a Příbramí.

Parkování

Parkování u kostelíka nebo na parkovišti nad zámkem.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V blízkém okolí můžete navštívit největší muzeum hornictví u nás, Hornické muzeum Příbram. S životem venkovského obyvatelstva středního Povltaví vás seznámí Muzeum Špýchar v Prostřední Lhotě.
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

náměstí Svobody 1
Dobříš 26301
+420 318 521 240
info@zamekdobris.cz
http://www.zamekdobris.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiče s dětským kočárkem
  • Romantické cestování
  • Zámky
  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro dva
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10