Galerie Václava Špály

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Národní třídě v centru Prahy se můžete pokochat sbírkami uměleckých děl v Galerii Václava Špály. Nachází se vedle funkcionalistického Paláce Chicago kousek od Václaváku. Objevíte zde díla současných českých tvůrců podle aktuální koncepce pořadatelů.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Za první republiky bývalo v místě známé knihkupectví

Galerie Václava Špály našla domov v bývalých prostorách prvorepublikového Vilímkova nakladatelství a knihkupectví na Národní třídě. Název dostala po významném českém malíři, grafikovi a ilustrátorovi Václavu Špálovi. Jeho díla patří mezi nejvyhledávanější v českém moderním umění.

V galerii uvidíte díla patřící k současným výtvarným vrcholům

Výstavní dramaturgii tvoří společnost PPF Art a věnuje se především současnému výtvarnému umění. Pořádá zde řadu výstav do roka. Je tedy třeba sledovat plán, abyste věděli, co aktuálně lze zhlédnout. Pravidelně se střídají malba, fotografie a plastiky. Každopádně jsou vždy vystavena díla současných žijících tvůrců, která patří k vrcholům české výtvarné scény.

Občerstvení

Příležitostí, kde se na Národní třídě občerstvit je nepřeberné množství. Naproti přes ulici je například MY Bistro&Café.

Jak zabavit děti

Děti určitě potěšíte, když zavítáte téměř naproti do Muzea lega, plného kostiček.

Parkování a přístupnost

Na Národní třídě jsou místa k stání na parkovací automat. Nejsnažší doprava je hromadnou dopravou. Od stanice metra Můstek E3 je vzdálenost pouhých 100 m.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Národní 59
Praha 11000
+420 601 390 586
info@galerievaclavaspaly.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Umění
  • Prohlídky
  • pro vozíčkáře
  • Galerie
  • Výlety
  • Výstavy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.