Pražský orloj na Staroměstském náměstí

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Autor fotky: Alistair young CC BY 2.0

Návštěva Prahy se určitě bez prohlídky Staroměstského náměstí a kouzelného Pražského orloje neobejde. Pohled nejen na unikátní divadlo dvanácti apoštolů na radnici Starého Města z roku 1338 si nenechte ujít.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Orloj nejsou jen apoštolové

Staroměstský orloj v Praze vás oslní. Ne jednou, ale navždy. Láká miliony turistů z celého světa. Je umístěn na jižní straně Staroměstské radnice, jejíž je jižní součástí. Orloj není však jen unikátním pohyblivým  průvodem apoštolů, které můžete v okénkách objektu vidět defilovat každou celou hodinu od 9.00 do 23.00.

A to není vše co na orloji uvidíte

I další části této pražské atraktivity jsou velmi zajímavé a pozoruhodné. Určitě se pokusíte přijít na kloub hlavně astronomické části orloje. Ukazuje polohy astronomických těles. Pod ní budete obdivovat nádherné ilustrace malíře Josefa Mánesa v kalendářovém kole.

Vydejte se na prohlídku apoštolů zblízka

Pohybující se apoštoly budete zřejmě sledovat ze  Staroměstského náměstí. Pokud však zatoužíte vidět figury blíže, můžete si zakoupit vstupenku do radnice. Tam apoštolské defilé budete vidět z radniční kaple.

Občerstvení

Občerstvíte se třeba ve Staroměstské restauraci. Příležitostí je však v tomto místě nepřeberné množství a určitě narazíte i na stánky s občerstvením.

Přístupnost

Projdete Prašnou bránou a Celetnou ulicí se k orloji dostanete během chvilky.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.