Pivovar Prokopák

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V srdci pražského Prokopského údolí objevíte v obci Klukovice Pivovar Prokopák. Nachází se v objektu bývalého prvorepublikového hostince  a známé tančírny U Kosů. Můžete si užívat pivo, dobré jídlo a jedinečnou atmosféru.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. července 2022

Kluk, Tatin, Pantáta a další 

Vaří se piva nepasterovaná, ze sladu z humnové sladovny a sladovny z Bamberku. Ochutnáte 10% Kluka, světlý ležák 12% Tatina, polotmavý ležák 12% Panímámu, svrchně kvašený speciál ALE Milostpaní, IPA 14% Strýce, sváteční ležák 13% Pantátu, ALE 10% Holku, IPA 13% Děvenku a Imperiál Stout 22% Černého Petra.

Hostinec má genius loci

Na pivu si pochutnáte v pivovarském hostinci. Lokální výrobci dodávají do kuchyně kvalitní suroviny. Kromě vlastních piv  a jídla tu nabízejí Karáskovy limonády a destiláty z palírny Radlík.

Den se sládkem

Pivovar si můžete prohlédnout se sládkem. Během celodenní exkurze se dozvíte zajímavosti o pivu i o technologickém postupu. Ochutnáte piva z ležáckého sklepa a můžete si sami pivo uvařit a soudek si odvézt. 

Parkování

Parkovat se dá před objektem nebo na krajnici ulice Do Klukovic.

Přístupnost

Od stanice  autobusu Klukovice půjdete 400 m.

Kam na výlet v okolí

Údolí stojí za procházku
Naučná stezka údolím Dalejského potoka je dlouhá skoro 7 km. Seznámí vás s pozůstatky těžby v opuštěných vápencových lomech, geologickou minulostí nebo faunou a flórou.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Do Klukovic 305
Praha 15200
777 551 426
petr@pivovar-prokopak.cz
pivovar-prokopak.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • cestování za pivem
  • Výlety
  • Pivovary a minipivovary
  • Hospůdky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.