Hrad a zámek Libá

Libá, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10

Hrad a zámek Libá najdete v okrese Cheb, 15 km od Františkových lázní. Původně goticko – renesanční hrad ze 13. století byl během uplynulých století přestavěn na barokní zámek. V současnosti je v soukromých rukou.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. září 2020

Památka je v rekonstrukci, uvidíte jen expozici

Vyvýšenina nad Libským potokem je místem, na kterém se tyčí hrad a zámek Libá. Od hranice s Německem je to odtud pouhých 1,5 km. Zámku dominuje dochovaná mohutná válcová věž. Pokud chcete kulturní památku navštívit, počítejte s tím, že je v rekonstrukci, tudíž nepřístupná. Přesto však veřejnost na zámek zavítat může. Soukromí majitelé tam totiž umožňují prohlídku expozice Běh času. Dozvíte se o historickém vývoji hradu i zámku z architektonického pohledu. Další část expozice seznamuje s dosavadním průběhem oprav. Majitelé je provádějí postupně. Rekonstrukce  trvá už několik let. A třetí kapitola expozice dává nahlédnout do budoucnosti památky.

foto: zivykraj.cz

Občerstvení

Občerstvit se můžete v restauraci Liebenstein Restaurant Pension v centru obce.

Jak zabavit děti

V okolí Libé je několik rybníků. Hned pod zámkem dojdete k rybníku Kladivo. Půjčují tam lodičky a šlapadla. 

foto: zivykraj.cz

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete v Libé na parkovišti na náměstí. Z parkoviště půjdete k zámku necelých 300 metrů. 

Poloha na mapě

Kam dále pokračovat? Tip na další výlet...

V rezervaci Amerika můžete pozorovat ptáky
Na výlet můžete vyrazit do přírodní rezervace Amerika. Od Libé je vzdálena 8 kilometrů. Stejnojmenný rybník je její součástí. Jde o největší vodní plochou v soustavě celé řady rybníků v povodí Slatinného potoka na západě Františkových Lázní. Na rybníce je ostrůvek. Rezervace se rozprostírá na rozloze 22,4 ha. Je významným hnízdištěm a tahovou zastávkou vodního ptactva i domovem obojživelníků. Na břehu rybníka najdete místo, označované jako pozorovatelna ptáků. 

V rybníce Amerika se vykoupete
Když se vydáte do východní části lokality kolem rybníka Amerika, objevíte jeho rekreační část. Z Františkových lázní sem jezdí výletní vláček. Pláž je travnatá, nachází se zde i kemp. Zaparkujete na přilehlém parkovišti. Můžete zavítat i do některé z místních restaurací:  Restaurant Amerika, Restauraci Adély Kocábové, Restauraci Chaloupka u vody, z jejíž terasy můžete přímo pozorovat hladinu vody. Je zde k dispozici i půjčovna lodí. 

V lesoparku uvidíte zvířata
V sousedství pláže najdete Zookoutek Amerika. Uvidíte v ohradách lamy, koně, mývaly. A ve voliérách tady chovají kachny a sněžné sovy. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Libá 9
Libá
+420 603 506 790
hrad@libaczech.cz
libaczech.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zámky
  • pro dva
  • Hrady
  • pro seniory
  • Architektonické památky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Západní Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.