Muzeum strašidel

Plzeň, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: muzeumstrasidel.cz

Muzeum strašidel v Plzni objevíte na západní straně náměstí Republiky ve sklepení domu, který dříve býval hostincem. Hostinec se měnil, dnes tu stojí Hotel Central. Expozice muzea je instalována pod ním.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. března 2021

Vyděsí vás třeba zlatý velbloud: Saracénský čert

Dům, ve kterém je Muzeum strašidel umístěno, obestírá řada pověstí, pohádek, tajemných bytostí i strašidel. Však tu tento objekt stojí už od 16. století. V jedinečné expozici strašidel pohádkových bytostí z Plzeňska potkáte například bájného knížete Radouše, vodníky, čarodějnice, ohnivého psa, draky. Velkou pozornost poutá Saracénský čert, což je zlatý dvouhrbý velbloud, kterého mají Plzeňané dokonce ve znaku. Je spojen s legendou z dob husitských válek. Počet i druh strašidelných bytostí se v expozici neustále obměňuje.

foto: muzeumstrasidel.cz

Koná se zde řada zajímavý prohlídkových programů

V arelá muzea je možné hledat poklad. Dozvědět se o kouzelném plzeňském znaku a pověstech Plzně. Další program se věnuje pocitům nevidomých a je zaměřen na haptické dovednosti. Můžete se zúčastnit programu zaměřeného na vypravování pohádek z Plzně a Plzeňského kraje. Konají se tu i besedy s autory pohádek a pověstí o tom, jak se píší knížky. Pro školy, školky a větší skupiny lidí muzeum organizuje tématické programy. Musí se však předem objednat.

foto: muzeumstrasidel.cz

V Muzeu strašidel můžete slavit i dětské narozeniny

Pokud chcete dětem uspořádat opravdu originální oslavu jejich narozenin, můžete ji objednat právě v plzeňském Muzeu strašidel. Pořadatelé vás překvapí netradičním programem se zapojením dětí a všichni si narozeninovou party užijete bez starostí.

foto: muzeumstrasidel.cz

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete hned v sousedství Muzea strašidel. V Riegrově ulici objevíte Restaurant pětatřicátníků. Možností, kde se najíst a odpočinout, je však v centru Plzně samozřejmě mnohem víc. Například nedaleká Plzeňka, Štipec - nejen Bistro v Riegrovce, Story Cafe, Burger Restaurace Delish a mnoho dalších.

Parkování a přístupnost

Nejvhodnější je pro parkování Parkoviště Velká Synagoga, které se nachází několik stovek metrů od vašeho cíle. Z parkoviště půjdete k Muzeu strašidel necelých 400 m. Přejdete ulici Sady Pětatřicátníků a k muzeu na náměstí Republiky dojdete pohodlně Riegrovou ulicí.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Plzeň z věže katedrály
Věž katedrály sv Bartoloměje na Náměstí Republiky v Plzni stojí jen několik desítek metrů od Muzea strašidel. Je považována za nejvyšší gotickou kostelní věž v Čechách, měří 102,6 metrů. Určitě si nenechte ujít výstup na vyhlídkový ochoz. Ten je umístěn ve výšce 62 metrů nad zemí a nabízí úchvatný pohled na historické jádro Plzně. V červnu 2021 bude věž otevřena po náročné revitalizaci. Čeká vás nejen prohlídka všech zrestaurovaných stavebních prvků. Prohlédnete si novou půdní expozici nad katedrálou ve vstupní části do věže.

Základní údaje

Provozní doba

Denně
10:00-18:00

Kontaktní údaje

náměstí Republiky
Plzeň 30100
602 101 232
plzen@muzeumstrasidel.cz
muzeumstrasidel.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Naše tipy
  • Zabavní centra
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.