Rozhledna Bleiberg na Olověném vrchu

Bublava, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4/10

Rozhledna na Olověném vrchu (802 m n. m.) je součástí Chaty Bleiberg, postavené roku 1933 nedaleko obce Bublava v okrese Sokolov.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. listopadu 2020

Rozhledna Bleiberg je osmiboká

Vyhlídková věž, která se tyčí nad chatou Bleiberg na Olověném vrchu, je osmiboká. Byla postavena před druhou světovou válkou jako zděný objekt. Je opláštěná dřevem. Vyhlídková plošina je ve výšce 13,5 m nad povrchem země. Můžete vystoupat po 74 dřevěných schodech a ocitnete se na zastřešené a prosklené vyhlídce. V okolí je příliš mnoho vzrostlých stromů, takže výhledy jsou poměrně omezené. Uvidíte osadu Bublava a část západních Krušných hor. Vidět lze i rozhledny v sousedním Německu na Scheinbergu a Kielu.

foto: zivykraj.cz

Chata měla v minulosti různá využití

Chata Bleiberg za války sloužila jako dětský domov pro bezdomovce. Později byla využita jako radistická vojenská hláska. Od roku 1961 až dodnes je v ní umístěna restaurace.

Upozornění

Bleiberg je přístupná denně po dobu otevření stejnojmenné restaurace.

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete přímo v chatě Bleiberg.

Pěšky na rozhlednu

Automobil zaparkujete na parkovišti v Bublavě. Nejblíže k rozhledně je parkoviště u odbočky na Olověný vrch. U tohoto parkoviště je objekt Horské služby ČR Bublava. K rozhledně půjdete pěšky od parkoviště u odbočky na Olověný vrch k chatě s rozhlednou po modře značené turistické trase necelých 800 m.

K rozhledně se dá dojet i autem

Až k rozhledně se však dá dojet autem, cesta k ní vede asfaltová. U Chaty Bleiberg je malé parkoviště. 

Poloha na mapě

Na Bublavě si pěkně zalyžujete
Pokud se do Krušných hor dostanete v zimním období, můžete si zalyžovat v areálu Ski Centrum Bublava. Patří mezi dobře vybavené lyžařské areály. Objevíte zde sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Pokud patříte do kategorie začátečníků a rodin s malými dětmi, oceníte zcela zdarma lyžařské hřiště s vlastním vlekem. Pro náročné je k dispozici obtížná černá sjezdovka, pro milovníky snowboardu je k dispozici snowboard park. Areál Bublava je propojen se Ski areálem Stříbrná.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
4/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.