Rozhledna Bára II

Chrudim, Železné hory, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Jižně od Chrudimi a kousek od Slatiňan ve východních Čechách můžete obdivovat netradiční rozhlednu Báru II. Trojboký jehlan stojí na Čertově skalce. Tak se nazývá místo na části zrušeného lomu Podhůra.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. července 2022

Původní rozhlednu zničila větrná smršť

Původní rozhledna Bára byla v červnu 2008 čtyři dny po otevření smetena větrnou smrští a stržena. Rekonstrukci architekta Martina Rainiše o rok později vylepšili a doplnili moderními bezpečnostními prvky. Nynější Bára II je vysoká 17 metrů a měla by odolat větru do rychlosti 200 km/h.

Těšte se na novou rozhlednu nevšedního vzhledu 

Dřevěnou atypickou konstrukcí ve tvaru trojbokého komolého jehlanu vede uvnitř točité schodiště.  Vystoupáte po 78 dubových schodech na vyhlídkovou plošinu ve výšce 15 metrů. Spatříte Železné hory a Orlické hory, dohlédnete na Kunětickou horu, do Polabí a na města Pardubice a Chrudim. Při dobré viditelnosti jsou vidět i Krkonoše.

Upozornění

Od listopadu do dubna je rozhledna nepřístupná.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

Můžete se projít naučnou tříkilometrovou Lesní stezkou Podhůra s úkoly pro děti.

Občerstvení

V létě je u rozhledny k dispozici domek s občerstvením.

Jak k rozhledně a kde zaparkovat

  • V osadě Podhůra je parkoviště u Restaurace Kometa. Pak se k rozhledně vydáte po žlutě značené turistické trase (cca 500 m). Trasa na mapě
  • Pokud půjdete s dětmi, vydejte se k rozhledně hezkou trasou ze Slatiňan přes Kočičí hrádek, kde si děti mohou pohrát. Délka trasy je 3 km. Trasa na mapě

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Chrudim III
Chrudim
731 635 831
lesychrudim.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Rozhledny
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.