Zámek Choltice

Choltice, Pardubicko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Zámek Choltice

Ve východočeských Cholticích mezi Přeloučí a Heřmanovým Městcem můžete zavítat na barokní zámek. Objevíte tam třeba vodníky a černé divadlo. Během roku se na zámku koná mnoho slavností a kulturních akcí. Třeba budete mít na některou zrovna štěstí. Zajímavostí je, že se tu v parku natáčel film Strakonický dudák.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Základní prohlídkový okruh na zámku Choltice je rozmanitý 

V základním okruhu si prohlédnete celý zámek. V interiérech sídlí vlastivědné muzeum. Prohlédnete si kapli sv. Romedia, archeologickou expozici, barokní lékárnu a knihovnu s čítárnou. Nahlédnete do jídelny a obřadního sálu. Čeká vás Salla terrena a trofejové schodiště. Nechybí ani přehlídka hudebních nástrojů a expozice zbraní.

Svůj okruh mají i děti

V prohlídkovém okruhu pro děti na zámku vás potěší Muzeum vodníků, jehož patronem je herec Josef Dvořák. Dozvíte se o různých druzích vodníků a pobavíte se také v expozici černého divadla, kde je prostor s nasvícenými pohádkami. V parku je hezké dětské hřiště.

Projděte se parkem a oborou s rybníky

Rozlehlý zámecký park přechází v oboru s kaskádou krásných rybníků Zrcadlo, Chrtnický a Červený rybník. Jde o pěkné biotopy v přírodní rezervaci.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Využijte služeb Restaurace Zámek.

Kde zaparkovat u zámku Choltice

Zaparkujete na Parkovišti Pardubická, vzdáleného od zámku 500 m.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

nám.Sv.Trojice 1
Choltice
734 257 579
kastelan@choltice.cz
www.zamek-choltice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Zámky
  • Prohlídky
  • Architektonické památky
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.