Kočičí hrádek a naučná stezka

Slatiňany, Železné hory, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Při výletu do východních Čech zavítejte v Železných horách do areálu zámku Slatiňany. S dětmi se projdete naučnou stezkou, která vás zavede k romantické miniatuře středověkého Kočičího hrádku. Na konci 19. století ho nechala vybudovat pro své děti Vilemína Auerspergová.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Miniatura středověkého hradu stále láká

Miniatura byla ve Slatiňanech postavena na křemencové skalce. Děti budou nadšené. Dostanete se sem naučnou stezkou. První panel najdete u výstupu ze zámeckého parku a po cestě jich zámeckým lesoparkem objevíte celkem devět. Seznámí vás s lesním ekosystémem, historií Slatiňan, poznáte místní ptáky, stromy. Seznámíte se s chovem kladrubských koní. Trasa je okružní, nenáročná, dlouhá necelé 3 km a dá se projít s kočárkem.

foto: IC Slatiňany

Naučná stezka vede kolem Švýcárny

Cestou na Kočičí hrádek se zabavíte otázkami na panelech stezky. Potěší vás i výběhy s krásnými koňmi. Určitě se vám bude líbit ve Švýcárně. Muzeum starokladrubského koně nabízí interaktivní expozici s plyšovými koníky a modelem koně v životní velikosti. U Švýcárny je dětské hřiště s koňskou tematikou.

Občerstvení

Využijte Restauraci u zámku.

Tipy na ubytování

Vlakem na Kočičí hrádek

Můžete jet vlakem. Stanice je necelé 2 km od zámku.

Kde zaparkovat u Kočičího hrádku

Zaparkujete na parkovišti V Kaštance, blízko začátku stezky.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Zámek si prohlédnete od sklepa po půdu
Po procházce si prohlédněte zámek ve Slatiňanech. Můžete využít několika okruhů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více