Regionální muzeum v Českém Krumlově

Český Krumlov, Českokrumlovsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Regionální muzeum v Českém Krumlově

V Českém Krumlově na jihu Čech je mnoho pamětihodností, které stojí za vidění. Jistě nevynecháte ani Regionální muzeum. Impozantní objekt, ve které muzeum sídlí, je nejstarší raně barokní budovou ve městě. Pochází z poloviny 17. století. Současná podoba je výsledkem rekonstrukce z minulého století.

Autor článku: David Hlisník, 26. června 2024

Uvidíte unikátní keramický model města

Kromě příležitostných výstav a přednášek si prohlédnete stálé expozice. Keramický model Českého Krumlova je největší svého druhu na světě a patří mezi nejobdivovanější exponáty. Zachycuje městskou památkovou rezervaci, zákruty řeky Vltavy a dnes již neexistující opevnění. V muzeu jsou k vidění i historické sbírky a archeologické nálezy.

Regionální muzeum v Českém Krumlově - keramický model Českého Krumlova

Můžete se těšit na jezuitskou lékárnu

Představí se také barokní jezuitská lékárna s bohatě zdobenými a zlacenými regály se zásuvkami a výraznou malířskou a řezbářskou výzdobou. Budete obdivovat i obsáhlé unikátní vybavení, které představuje na dvě stovky hmoždířů, dóz a dalších exponátů. Pozoruhodným exponátem je železná oplatnice na výrobu kulatých oplatek. V třetí stálé expozici se seznámíte s historickým obrazem Českokrumlovska od pravěku do konce 20. století.

Kde zaparkovat

Parkujte na vyhrazených místech s parkovacími automaty. Např. na Náměstí Svornosti.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V okolí muzea je řada možností, kde se občerstvit. Například Restaurace Růže & Sunset Terrace s nádhernou letní terasou a výhledem na město.

Přístupnost

Poloha na mapě

Kam na výlet

V Českém Krumlově je mnoho muzeí, která můžete navštívit. Například: Muzeum tortury, Muzeum Vltavínů, Muzeum historických motocyklů, Film Legend´s Museum, Hradní muzeum a další.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více