Off Park Modrava – lanový park

Modrava, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V samém srdci Šumavy na Modravě v okrese Klatovy objevíte lanové centrum Off Park. Protáhnete si v něm tělo a prověříte lezecké schopnosti. Zábavná trasa v korunách stromů obsahuje 18 překážek.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. dubna 2021

Dobrodružství zakončuje sjezd lanovkou

Na Modravě, která je vzdálena 13 km od Kašperských Hor, si užijete to pravé dobrodružství v korunách stromů v přímém sousedství Kolstermannovy chaty. Nachází se tu lanová cesta plná dobrodružství Off Park Modrava. Budete se pohybovat mezi stromy ve výšce 5 až 10 metrů od země. Pod dohledem zkušeného instruktora absolvujete 18 překážek a na konci se svezete 30 metrů dlouhou lanovkou. Pro nejodvážnější lezce tu mají k dispozici tři supertěžké překážky v tzv. černém okruhu.

foto: offpark.cz

Dětský lanový park Modrava

Své děti můžete nechat zdolat 12 hravých překážek a tarzaní jízdu na 20 m dlouhé lanovce. Pro ně je otevřen dětský park v této kouzelné lesní přírodě Modravy. To vše s horolezeckou výbavou pro nejmenší, jištěním a pod dohledem zkušeného instruktora. Dítě, které má absolvovat překážky v dětském parku, musí dosáhnout rukou na výšku 145 cm.

foto: offpark.cz

Občerstvení

Přímo u Off parku v Modravě stojí slavná Klostermannova chata, v jejíž restauraci se můžete dostatečně občerstvit.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Nejbližší místo, kde můžete nechat automobil, je parkoviště Autobusová zastávka Modrava. Několik míst je pak k dispozici těsně pod lanovým parkem, ale ta bývají většinou obsazená. K lanovému parku půjdete od hlavního parkoviště necelých 200 m po silnici do kopce.

Poloha na mapě

Mohlo by vás zajímat

Klostermannova chata byla postavena v roce 1924 Klubem českých turistů. Název dostala po spisovateli Karlu Klostermannovi, který své knihy zasvětil Šumavě. Po rekonstrukci se objekt zaskvěl ve své plné kráse. Od roku 2004 je chata v provozu. Jak dopadla citlivá rekonstrukce této vyhlášené kulturní památky, můžete sami v místě posoudit.

Kam na další výlet

Vydejte se do Filipovy huti
Z Modravy si můžete dopřát příjemnou procházku do Filipovy Huti. Budete se pohybovat v 1. zóně NP Šumava. Půjdete Naučnou stezkou Modrava – Filipova Huť. Je dlouhá 1,5 km a vede z autobusové zastávky na Modravě. Seznámíte se s florou horských luk, vodní faunou a lesní florou. Dozvíte se, že Modrava leží v nadmořské výšce  985 m na soutoku Modravského, Roklanského a Filipohuťského potoka. Jejich soutokem vzniká řeka Vydra. Cestou uvidíte krásné kaskády na Filipohuťském potoce.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Modrava
Modrava
+420 604 733 804
basecamp@offpark.cz
offpark.cz

Štítky

  • Sportovní
  • pro rodiny s dětmi
  • Doporučujeme
  • Lanové parky
  • Výlety
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.