Volarské muzeum

Volary, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V jednom z historických roubených alpských domů ve Volarech na Šumavě blízko náměstí zavítejte do Volarského muzea. K vidění je hned několik expozic, které vám přiblíží nejen historii Volar.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Jedna z expozic si připomíná pochod smrti

Malé muzeum vás jednou z výstav zavede do hrůzných událostí konce druhé světové války, kdy městem prošel pochod smrti židovských žen z koncentračního tábora Helmbrechts. Nacisté ve Volarech zabili 95 žen. Účastnice pochodu smrti, které nepřežily, mají ve městě své pietní místo.

Přiblíží vám alpskou architekturu

Ve Volarském muzeu nahlédnete do vývoje města pomocí historických snímků v expozici Staré Volary ve fotografii a také díky expozici Střípky z historie. Jedna ze stálých výstav je také věnována architektuře alpských roubených dvorců, které jinde na Šumavě než ve Volarech nenajdete. Mezi muzejními exponáty spatříte původní hodinový stroj z kostelní věže nebo torza soch z lesní křížové cesty. Zajímavou stálou expozicí je Zlatá stezka, která připomíná, že tudy byla z bavorského Pasova přepravována sůl.

Jak zabavit děti

Děti se v muzeu zase dozvědí, jak se žilo ve 40. letech minulého století. V expozici Dětský ráj uvidí i tehdejší dětský pokoj.

Občerstvení

Kousek od muzea můžete zavítat do Restaurace Bobík Městského pivovaru Gabretus.

Parkování a přístupnost

Parkovat můžete na pouhých  sto metrů vzdáleném náměstí. Z vlakového nádraží půjdete 1 km, z autobusového nádraží 300 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více