Obuvnické muzeum Zlín

Zlín, Zlínsko a Luhačovicko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Ve 14. budově baťovského areálu ve Zlíně navštivte Muzeum jihovýchodní Moravy. Ve třetím patře je umístěna stálá expozice.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

V budově továrního areálu se v rámci expozice seznámíte s obuvnictvím Tomáše Bati v plném rozsahu. Prohlédnete si kolekce obuvi a obuvnické stroje. Poznáte historii firmy Baťa od jejího založení v roce 1894 až po znárodnění. Upoutá vás část výrobní linky na výrobu obuvi. Můžete se těšit na první bezmotorové letadlo ZLIN I a nejslavnější výrobek motorové letadlo ZLIN XII. Kus expozice je věnován filmu a cestovatelství.

Obuvnické muzeum 

Do roku 2012 bylo umístěné v samostatném objektu, nyní je součástí zmíněné expozice Princip Baťa. Uvidíte zhruba 600 exponátů exotické, lidové, historické i baťovské obuvi. Budete obdivovat sbírku, která patří k největším v Evropě. Učarují vám unikátní opánky z peří pštrosa emu a lidských vlasů. Těšte se na vzácný exemplář orientální obuvi. Je vyšívaný zlaceným dracounem a má několikavrstevnou podešev.

Prohlédněte si mrakodrap

Můžete se vydat na komentovanou prohlídku mrakodrapu. Budova 21 sloužila jako správní budova . Je považována za perlu funkcionalismu a nabízí vyhlídku z terasy v 16. patře. Tu umocňují instalované dalekohledy v americkém retro stylu. Hlavně se můžete těšit na jízdu původním výtahem J. A. Bati, který byl i kanceláří. Má rozměr 6x6 m a byla tu i klimatizace.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvíte se v Restauraci Fit Foodie nebo v Jamai Cafe.

Vlakem do muzea

Žezniční stanice Zlín-střed se nachází pouhých 320 metrů od muzea. Trasa na mapě

Kde zaparkovat a přístupnost

Parkovat se dá v blízkosti muzea na parkovišti Svit Rybníky a nebo na krytém a otevřeném Parkovišti Dvacátá.  Parkoviště jsou v bezprostřední blízkosti muzea.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.