Národní památník na Vítkově

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Aktron CC BY-SA 3.0

Těsně nad strmými svahy vrchu Vítkov nad Žižkovem objevíte v Praze jednu z jejích dominant. Národní památník Vítkov je viditelný už zdaleka díky známé jezdecké plastice Jana Žižky z Trocnova na koni. Dozvíte se, že právě zde odrazil Žižka útok křížové výpravy roku 1920.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. prosince 2021

Expozice je věnovaná milníkům státnosti

Památník spravuje Historické muzeum Národního muzea Praha. Kromě příležitostných výstav jsou v muzeu na Vítkově k vidění dvě stálé expozice. První z nich nese název Křižovatky české a československé státnosti. Je multimediální a věnuje se mezníkům naší státnosti ve 20. století.

Některé předměty jsou skutečně unikátní

Zaujmou vás například poslední dopisy Milady Horákové a Heliodora Piky. Jsou zde k vidění osobní předměty spojené s Janem Palachem. Uvidíte chlebové figurky vězně Milana Šimečky či psací stroj Pavla Tigrida.

V podzemí je Laboratoř moci

Expozice Laboratoř moci v podzemí vám přiblíží Klementa Gottwalda a komunistickou propagandu totalitního režimu. Hlavně nechvalně známá 50. léta.

Těšit se můžete na výhledy i procházku parkem

Od památníku se vám nabídnou hezké výhledy na Prahu. Příjemnou procházkou se od památníku můžete projít parkem Vrch Vítkov. 

Občerstvení

U památníku se můžete občerstvit v Café Vítkov.

Parkování a přístupnost

V ulici Pražačka jou parkovací místa. Odtud půjdete jen pár minut.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Připomeňte si bitvu na Vítkově
V bitvě na Vítkově 14. července 1420 čelil Jan Žižka z Trocnova s jen hrstkou mužů na opevněném vrchu přesile křižáckých bojovníků. Připomenete si dějinné okamžiky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.