Pražský hrad

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Stefan Bauer CC BY-SA 2.5

Cílem návštěvníků z celého světa je Pražský hrad, sídlo českých králů a od roku 1918 i sídlo prezidenta republiky. Nenechte si ujít prohlídku všeho, co odvěký symbol české státnosti veřejnosti zpřístupňuje k vidění.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Víže, že Pražský hrad je v Guinessově knize rekordů?

Pražský hrad je plochou téměř 70 000 m² největším souvislým hradním komplexem na světě. Jeho dominantou je Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha s hrobkou českých králů. Jsou tu uloženy korunovační klenoty. Soubor paláců a církevních staveb, které si většinou můžete prohlédnout, byl tvořen v průběhu jedenácti století. Podepsaly se na něm různé slohy.

Na co se můžete těšit

Při návštěvě Pražského hradu, který je otevřen celoročně, si prohlédnete Starý královský palác s Vladislavským sálem, stálou expozici Příběh Pražského hradu, románskou Baziliku sv. Jiří, Ústav šlechtičen, Zlatou uličku s věží Daliborkou, Obrazárnu Pražského hradu, Prašnou věž , Pražskou věž (Mihulku) a Svatováclavskou vinici. Neunikne vám Obrazárna Pražského hradu nebo Rožmberský palác. Nahlédnete i do Jízdárny s výstavami obrazů.

Procházka nádhernými zahradami

V areálu Pražského hradu můžete zavítat do několika zahrad. Severní jsou historicky nejcennější, z jižních zahrad se otvírá kouzelný pohled na historickou část města v srdci Evropy. Neunikne vám ani Jelení příkop. Zahrady se nacházejí i na jižním svahu hradčanského návrší.

Občerstvení

V okolí hradu se nachází nepřeberné možnosti občerstvení.

Jak na Pražský hrad

Můžete jít Nerudovou ulicí z Malostranského náměstí, kterou lemují restaurace a kavárny. Na Hradčanské náměstí to je přibližně 500 m. Oblíbená je cesta po Zámeckých schodech z ulice Thunovská.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.