Botanická zahrada v Plzni

Plzeň, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Botanická zahrada

V západočeské Plzni se pokocháte krásou rostlin při návštěvě Botanické zahrady na Lochotíně. Areál tam sdílí společně se zoologickou zahradou. Projdete se tedy mezi zvířaty zelení z celého světa. Navštívit můžete Dinopark, je součástí areálu.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Perlou areálu je skleník se sukulenty

Botanická zahrada se rozděluje do několika oblastí. Přírodní členitý areál obsahuje vodní plochy, arboretum, skály a parkovou úpravu. Roste tu zhruba tisíc druhů, poddruhů a kultivarů dřevin. Dominantou je skleník, ve kterém uvidíte unikátní sbírku sukulentů.

foto: Botanická zahrada

Projdete se botanickými oblastmi světa

Zajímavá je asijská zahrada s okrasnými rostlinami a vzácnými a ohroženými druhy dřevin. Prozkoumáte jedinečnou australskou oblast s ojedinělými druhy květeny. Učaruje vám expozice Nového Zélandu s rostlinami horských skalních sutí a z okolí Stewartova ostrova. Etiopskou oblast zastupuje květena s řadou endemitů. Prohlédnete si rostliny z neotropické oblasti, která zaujímá území jižní Ameriky a sever střední Ameriky včetně ostrovů Karibiku.

Občerstvení

K dispozici jsou restaurace Kikoboko, rychlé občerstvení v pavilonu plazů, Sibiřský srub s terasami, Hospoda na statku. V sezoně je občerstvení i v sousedním Dinoparku.

Přístupnost veřejnou dopravou

Tramvají do stanice Zoologická zahrada, autobusem do stanice Amfiteatr v ulici Na Chmelnicích.

Kde zaparkovat

Parkoviště jsou před vstupem do zoo v ulici Pod Vinicemi.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.