Muzeum řemesel Letohrad

Letohrad, Orlickoústecko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Plánujete výlety po Orlických horách a jejich podhůří? Určitě při kroužení prstem nad mapou neopomeňte Letohrad. Zdejší vyhlášené Muzeu řemesel každý rok navštěvují tisíce návštěvníků z různých koutů České republiky.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. srpna 2020

Na co se můžete v muzeum těšit

Toto rozsáhlé Muzeum řemesel Vám doslova okouzlí. Jeho nádherná atmosféra a vůně Vás skutečně vtáhnout do historie. V muzeu můžete vybírat z pěti okruhů, které jsou vždy zaměřeny na určitou oblast. Na své si tak přijdou muži, ženy všech věkových kategorií i děti.

Nespočet prohlídkových tras

Muzeum nabízí prohlídky do pěti okruhů:

  • Nejoblíbenější a nejzákladnější trasa A provede návštěvníky třemi patry. Dozvědí se o většině řemesel a živností a také uvidí krásnou ukázku dřívější světnice, hospůdky či techniky hasičů.
  • Trasa B představuje blíže řemesla společně s mechanickými dílnami a zemědělskými nástroji.
  • Trasa C je blahem pro pány a chlapce. Během ní si budou prohlížet mnoho strojů zdejší vozovny.
  • Trasa D je pro otrlejší a milovníky biologie a zdravotnictví. Tato trasa je zaměřena na zubní a gynekologické ordinace začátku 20. století.
  • Trasa E je výchovná především pro děti, které uvidí, jak dříve vypadaly školní třídy.
foto: muzeumremesel.cz

Kde se občerstit

V areálu Nový dvůr, kde se nachází i muzeum je také vyhlášená Restaurace Nový Dvůr s nádherně řešenými interiéry. Další možnosti jsou v centru Letohradu, které je vzdáleno od muzea 400 metrů.

foto: muzeumremesel.cz

Tipy na ubytování

Dostupnost muzea

Muzeum řemesel se nachází nedaleko centra Letohradu a je velmi dobré přístupné: 

Poloha na mapě

Nenechte si ujít další zajímavosti

V Letohradě určitě nemůžete minout také zámek s rozsáhlým zámeckým parkem, Městské muzeum, slavné Muzeum Járy Cimrmana, tvrz Orlici či zříceninu hradu Kyšperk. Výběr je opravdu široký. Určitě se ale projděte po zámeckém parku. Je to skutečně příjemná procházka a uvidíte i několik zvířat, která budou zajímavá i pro děti.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.