Rozhledna Mariánka

Horní Čermná, Orlickoústecko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Ve Východních Čechách u Horní Čermné, 5 km severně od Lanškrouna, se můžete vydat na pěknou rozhlednu. Jmenuje se Mariánka a postavena byla v nadmořské výšce 500 m nedaleko poutního kostela na Mariánské hoře.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. února 2022

Vyhlídka je kruhová

Dřevěná rozhledna je vysoká 23 m. Půjdete po 90 schodech ocelového spirálového schodiště. Vyhlídková plošina je kruhová, zastřešená, 19 m nad zemí. Čeká vás pohled na Orlické hory, Suchý vrch, Bukovou horu, Lázek, Jeseníky, Českotřebovské stěny, město Lanškroun a Krkonoše. K přístupovému schodišti vede vydlážděný chodníček.

foto: Petr 1888

Občerstvení

Pod rozhlednou vás potěší moderní přístřešek s lavicemi, stoly a zázemím. Svačinu si vezměte s sebou. V Dolní Čermné jsou tři restaurace.

Jak zabavit děti

Děti se budou radovat z hřiště se zábavními prvky pod rozhlednou. Objevíte zde houpačky, skluzavku a prolézačky a lezeckou stěnu.

Přes Mariánskou horu vede cyklotrasa.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

U rozhledny jsou parkovací místa, dojedete k ní po komunikaci, spojující Horní Čermnou a Horní Třešňovec.

Autobusem k rozhledně

Na křižovatku Mariánská hora jezdí autobus. Ze zastávky půjdete po žluté turistické značce (300 m).

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Mariánská hora je evropským rozvodím
Nedaleko na Mariánské hoře je poutní kostel. Jeho středem vede evropského rozvodí - voda odtud teče dvěma směry - do Severního moře a do Černého moře. Prohlédněte si hezkou křížovou cestu, má 14 zastavení a lipovou alej.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Horní Čermná
Horní Čermná
730 167 449
obec@hornicemna.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.