Zámek Radim

Radim, Polabí, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Zámek Radim leží v kolínském okrese a je názornou ukázkou renesančního venkovského sídla střední šlechty. Prošel rozsáhlou rekonstrukcí a představuje oblíbený výletní cíl v oblasti středního Polabí.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Na co se můžete těšit

Interiéry zámku jsou vybaveny dobovým renesančním nábytkem a v některých z místností můžete vidět původní malované záklopové stropy pocházející z let 1607 – 1610. Se zámkem se můžete v současné době seznámit prostřednictvím tří prohlídkových okruhů. První okruh je věnovaný sklepním prostorám, černé kuchyni, prostorám pro služebnictvo a správu zámku.  Druhý okruh jsou reprezentační místnosti. Uvidíte jak se šlechtě dříve žilo. Prohlédnete si společenský sál, jídelnu, ložnice a ochozy. Třetí okruh je určený dětským návštěvníkům a je nazván „Dětský pohádkový okruh“.

Nezapomeňte na zámeckou zahradu

Ze zámecké zahrady se vzrostlými stromy lze obdivovat mohutnost stavby, jejíž zadní schodiště ústí mezi staré jehličnany a vede na cestičku, kterou po stranách zdobí dvě velké pískovcové sochy. Příjemné nádvoří je chráněné ze všech stran a v závětří nabízí příjemné posezení s možností občerstvení. 

Na Radimi jsou pro návštěvníky připravené oblíbené noční prohlídky za svitu svíček, provázené scénkami a ochutnávkou dobové kuchyně. 

Občerstvení v Zámecké kavárně

V areálu zámku na vás čeká posezení v Zámecké kavárně. Pochutnáte si na opravdových domácích dobrotách.

Vlakem na zámek

Vlaková stanice Radim je vzdálena necelých 700 metrů od zámku. Příjemnou procházkou okolo dětského hřiště a koupaliště se dostanete přímo k zámku. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Parkování v obci v blízkosti zámku.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte asi 16 km vzdálené Kersko. Dopřejte si procházkou přívětivou rekreační oblastí, zavítejte do vyhlášené pivnice Hájenka, kterou jistě znáte z filmu Slavnosti sněženek a podívejte se do lesního ateliéru Kuba, kde se konají různé výstavy a k zakoupení jsou tu krásné předměty ze dřeva či keramiky a také publikace vztahující se ke spisovateli Bohumilu Hrabalovi, který v Kersku spolu s množstvím koček sdílel léta svého života.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Radim
Radim 28103
+420 608 413 228
info@zamek-radim.cz
www.zamek-radim.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Výlety
 • Zahrady a parky
 • Zámky
 • Naše tipy
 • Kavárny
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • když prší
 • Architektonické památky
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • pro dva
 • amazing places
 • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.