Motýlí dům Papilonia v Praze

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Chcete vidět nejkrásnější motýly světa? Zajděte si v Praze v ulici Na Příkopě do Papilonie. Motýlím domem poletují stovky exotických motýlů. Někteří na vás možná i usednou. Dopřejte celé rodině nebývalý zážitek.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Ocitnete se v opuštěném chrámu

Nechte se unést půvabem exotiky přímo v centru metropole. Čeká vás prostředí se šuměním vodopádu i tropickým pralesem. Obklopí vás roj motýlů s pestrobarevnými křídly. Interiér Motýlího domu věrně napodobuje džungli v oblasti kambodžského chrámu Angkor Vat. Přesně tak si budete připadat. Jako v opuštěném chrámu uprostřed deštného pralesa. Stromy zarůstají do zdí, teplota se drží na třiceti stupních a relativní vlhkost na 80 procentech. Ideální prostředí pro cizokrajné motýly.

Krása celého světa na jednom místě

Motýli pocházejí z celého světa, i když domovinu mají vždy v pralese. Záměrem provozovatelů je mít v Papilonii zhruba 600 motýlů. Druhy se obměňují podle ročních období. Motýli, někteří dokonce s rozpětím křídel až 20 cm, poletují všude kolem vás. Pokud jste oblečeni ve výrazně žluté barvě a použijete květinový parfém, je velká šance, že si některý z krasavců na vás posadí.

Občerstvení

Nejblíže se nabízí R&R Coffee, Jaffa Restaurant.

Přístupnost veřejnou dopravou

Od stanice metra Mostek půjdete necelých 200 m.

Kde zaparkovat

Využijte garáží v Panské ulici nebo parkovacích automatů v ulici Na Příkopě.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Na Příkopě 854
Praha 11000
601 243 454
info@papilonia.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • když prší
  • Zabavní centra
  • Botanické zahrady
  • úžasná místa
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Prohlídky
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.