Malešický park - báječná zábava pro děti i dospělé

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Autor fotky: Petr Vilgus CC BY-SA 3.0

Praha 10 vám nabízí zajímavé vyžití s dětmi, a to kromě Gutovky i v Malešickém parku. Slouží k relaxaci pro všechny generace.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Prostranství prošlo modernizací

Park zabírá území o rozloze 9 ha mezi ulicemi Malešická, U krbu, Cerhenická a Bydžovského. Vznikl roku 1967, postupně prošel rekonstrukcemi. Mladší děti si oblíbí oplocené hřiště s umělým povrchem v dolní části. K dispozici mají dva domky, houpačku ve tvaru křesla. Je tu kolotoč, figurky zvířat a další atrakce.

Vodní a akustické atrakce

Část parku vás potěší vodními a akustickými prvky. Ve svahu najdete jezírka, jsou tu Archimedovy šrouby, pumpy, korýtka a soustava vodních mlýnků. To vše spouští fontánky a vodotrysky. V sousedství objevíte lodní telefon, píšťalovou houpačku, akustické zrcadlo nebo kamenné varhany a zvonkohry.

Dá se zde cvičit, jezdit i relaxovat

V horní sekci parku je lanové centrum s mnoha posilovacími prvky. V oblibě jsou projížďky po asfaltové dráze na kolech, koloběžkách, odrážedlech nebo na skateboardu. Pro odpočinek slouží pergola v horní části a okrasná zeď v části dolní. Své vhodné cvičební prvky tu mají i hendikepovaní a senioři.

Cesta do přírody

Parkem prochází Naučná stezka svatého Josefa. Na fotografiích poznáte, jak se pražská čtvrť vyvíjela z vesnice. A v sousedství parku objevíte les.

Můžete si zde opéct i špekáčky

Ale když si přinesete trochu dřeva a buřty, můžete si je na ohništi opéct.

Jak do parku

Dostanete se autobusy linek 133,163 a 188. Vystoupíte na zastávce Plaňanská. Na kole můžete jet například po cyklotrase A234 Strašnice - Malešická.

Kde zaparkovat

Zaparkujete v okolních ulicích.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více