Městské muzeum a galerie

Svitavy, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Muzeum a galerie ve východočeských Svitavách je nástupce muzea dělnického hnutí v bývalé Budigově vile. Dnes instituce spravuje sbírky, které se zaměřují na dokumentaci řemesel, regionálního umění a prací techniky. Určitě stojí za návštěvu.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Poznáte příběhy města a jeho slavné vily

Svitavské muzeum a galerie vám umožní prohlídku stálých expozic. V přízemí se seznámíte s historickou expozicí Labyrint svitavských příběhů. Je jich celkem 16, zaujme vás příběh velkého  mechanického betléma, který prochází  rekonstrukcí. Upoutají vás i  panely, věnované zdejším vilám. Poznáte, jak vypadají a kde je najdete.

foto: Muzeum Svitavy

Jak se pralo dříve

Další expozice nese název Babiččino velké prádlo. Poznáte, jak se pralo, pochopíte techniky, spatříte různé druhy praček, ždímaček, plácaček, kývaček, kýblů a dalších předmětů. Děti potěší prádelna U pejska a kočičky. Těžké praní si vyzkoušíte.

foto: Muzeum Svitavy

Expozice věnované osobnostem

Otakara Schindlera přibližuje výstava Hledání hvězdy Davidovy. Připomíná, že zachránce 1200 Židů byl zdejším rodákem. Dominantou jsou velkoplošné tisky jmen zachráněných Židů. Poznáte život a dílo svitavského mecenáše Valentina Oswalda Ottendorfera. Výstava je na chodbách jeho domu.

Občerstvení

Naproti muzeu je Čajovna a kavárna Krásná chvíle v Ottendorferově knihovně.

Parkování a přístupnost

Parkovací místa přímo v Máchově ulici.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.