Zámek Nový zámek u Rudoltic

Rudoltice, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Martin Veselka CC BY-SA 4.0

Na Zámeckém vrchu mezi Lanškrounem a Rudolticemi ve východních Čechách si prohlédnete torzo více než 300 let starého zámku, který několikrát zachvátil požár. Zbyla jen třípatrová zámecká věž a pod ní rozsáhlé sklepy. Starousedlíci památku znají jako Zámeček. Historicky patřil rodu Liechtenštejnů.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. listopadu 2022

Věž projdete s kastelánkou

Věž je částečně opravena a má novou střechu. V jednotlivých patrech se nacházejí vždy dvojice místností. Útroby věže si prohlédnete společně s kastelánkou a drátenicí Krasavou Šerkopovou, která vám každé patro ochotně popíše a uvede vás do historických událostí památky. Potěší vás drátenická expozice. Z oken ze třetího patra je pěkný výhled na Lanškroun.

Ve sklepech uvidíte zvláštní fotografie

Ve sklepení, přístupném zhruba  na100 čtverečných metrech, uvidíte např. velkoplošné fotografie zajímavých mlžných útvarů, vyfocených v paprsku slunce v sále, kde vznikly. Možná si budete představovat zámecké duchy. Dozvíte se, že sklepení sloužilo k uskladnění piva z Liechtensteinského pivovaru. Při prohlídce vyslechnete výklad historie zámku.

Občerstvení

Pod věží najdete pouze přístřešek a dětské hřiště. Občerstvení zde bylo zrušeno. V nedalekém Lanškrouně je Restaurace LA Burger u Dlouhého rybníka.

Tipy na ubytování

Přístupnost vlakem a autobusem

Z vlakového nádraží je vzdálenost 2,1 km, půjdete po zelené turistické značce. Z autobusové zastávky Rudoltice zámeček půjdete zhruba 1 km.

Kde zaparkovat

V Rudolticích jsou k dispozici parkoviště u řady obytných domů, nedaleko autobusové zastávky Rudoltice Zámeček.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Hláska na Kypuši
V Lanškrouně se můžete vydat na hezkou rozhlednu, která se jmenuje Hláska na Kypuši. Je vysoká 8,6 m a na vyhlídkový ochoz vede 22 schodů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Rudoltice 159
Rudoltice
776 642 277
kastelankazam@seznam.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Zámky
  • Prohlídky
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Východní Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.