Lázně Poděbrady

Poděbrady, Polabí, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Říká se, že na srdce jsou Poděbrady… Ve vyhlášených lázních se však nejen uzdravují nemocná srdíčka, ale jsou také oblíbeným turistickým výletním cílem. Rozkládají se v úrodném Polabí v okrese Nymburk.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Po stopách historie

Město, které v  minulosti například spravovala královská komora a jehož zámek do barokní podoby nechala upravit Marie Terezie, se za první republiky proměnilo ve významné lázně. Poděbrady dnes nabízí svým hostům poznání celé řady zajímavých míst a volnočasových aktivit. Cesta mezi lázeňskými domy, přes kolonádu a náměstí návštěvníky přivádí k poděbradskému zámku, jenž se nepřehlédnutelně tyčí nad hladinou řeky Labe a který ocení milovníci památek stejně, jako nejstarší část města – náměstí. Procházela přes něj důležitá obchodní cesta na Hradec Králové. Jeho neodmyslitelnou součástí je jezdecká socha Krále Jiřího a Mariánský sloup, který připomíná památku obětí moru v roce 1714. 

Jak trávit volný čas v Poděbradech?

Ve vestibulu Centrálních lázní si můžete prohlédnout exponáty ze sbírky Soukromého muzea historie lázeňství Poděbrady. V budově nejstarší poděbradské školy sídlí Polabské muzem, se stálou expozicí Příběh Polabí. Kdo má rád procházky vydá po lázeňské kolonádě či do udržovaných parků.  Na příznivce golfu čeká golfové hřiště, milovníci tenisu ocení upravené tenisové kurty a zklamáni tu nebudou ani příznivci sportovní střelby, kteří mohou využít střelnice se střelbou na asfaltové holuby a střelnici pro krátké zbraně. V husté zeleni na kraji města je situovaná jízdárna a kolbiště, kde se konají oblíbené jezdecké soutěže. Jen kousek odtud, přes silnici, je velké parkoviště za nímž se rozkládá oblíbené jezero nabízející možnost plavání, jízdy na loďkách a nechybí ani bohatá možnost občerstvení.

Projížďka vláčkem nebo plavba parníkem pod Labi

Od dubna do konce září je pro návštěvníky připravený výletní vláček, který projíždí okrajovou částí města podél řeky Labe. Na svou trať vyráží z parku u zámku. Z přístaviště pod zámkem vyjíždí parník Král Jiří, který pluje k soutoku Labe s Cidlinou. Nabízí jak jednosměrné plavby, tak i okružní včetně občerstvení. 

Ideální místo pro cyklistiku a inline brusle

Okolí Poděbrad je pro svůj rovinatý terén vhodný pro cyklisty a inline brulaře. Oblíbená cyklostezka s asfaltovým povrchem je dlouhá několik kilometrů.

Vlakem do Poděbrad

Vlakem z Masarykova nádraží, železniční stanice se nachází prakticky u lázeňské kolonády. 

Kde zaparkovat

Parkování za poplatek na nábřezí na parkovišti u cyklostezky a nebo u zámku, kde se nachází i přístaviště.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Asi 6 km od Poděbrad se rozkládá v obci Libice nad Cidlinou slavníkovské hradiště pocházející z přelomu osmého a devátého století. Na místě jsou k vidění základy vstupní brány, slavníkovského paláce a kostela. Jedná se o archeologickou památkovou rezervaci, která byla vyhlášena národní kulturní památkou.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.