Svíčkárna Rodas

Šestajovice, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.8/10

Jen kousek na východ od Prahy se rozkládá malá obec Šestajovice. Nachází se zde firma na výrobu svíček a můžete zde nejen vidět, jak svíčka vzniká, ale také si ji vyrobit vlastníma rukama.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Děti nejvíc baví zdobení svíček

Po seznámení se s výrobními postupy na návštěvníky ve svíčkárně čeká příjemná místnost, kde je dostatek prostoru pro tvořivou činnost. Malí i velcí návštěvníci si mohou vyzkoušet vyrobit svíčky, mýdla, voskové lampy, či třeba vrstvit koupelové soli. Menší děti baví zejména zdobení svíček spočívající v namáčení v barevných politurách, větší děti zpravidla rády nalévají svíčky nebo je vrství práškovým barevným parafinem do ozdobných nádobek. Zdrojem poznání i zábavy je výroba mýdel, sypání barevných koupelových solí do sáčků či ozdobných lahviček a v neposlední řadě výroba pastelek ze včelího vosku. Pro větší děti a jejich rodiče je určena také výroba voskových lamp. Tyto lampy se v Šestajovicích vyrábí však pouze o víkendech.

foto: rodas.cz

Vydejte se do Šestajovic na „tvůrčí výlet“

Svíčkárna Rodas pro zájemce pořádá tak zvané „tvůrčí výlety“. Jedná se o balíček spojující návštěvu výrobních dílem s následnou vlastnoruční výrobou svíček, pastelek a dalších výrobků a s občerstvením. 

foto: rodas.cz

Zvířátka na dvoře svíčkárny

V areálu svíčkárny se nachází navíc minifarma, kde můžete vidět mini kozičky, mini ovečky i mini prasátka, Shetlandské poníky, bažanty, sovy, celou řadu domácí drůbeže, bažanty a mnohá další zvířátka. 

Parkování

Parkování v ulici u svíčkárny.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se na procházku do Klánovického lesa. Trasa je dlouhá asi 2 km prochází západní částí, která je chráněna jako přírodní rezervace. Vede po zelené TZ a najdete na ní tagglisty s QR kódy, v nichž je zakódován odkaz na webovou stránku s příslušnými informacemi k dané zastávce. Vede po kvalitních cestách a je vhodná i pro rodiny s kočárky. Začíná v Klánovicích pod podjezdem železniční tratě a jejími zastávkami je Přírodní rezervace Klánovický les, Golf v Klánovicích, Vidrholec a Slavětice a Čihadla. Po výletě možnost dobrého občerstvení v nádražní restauraci v Klánovicích, kde nechybí pěkná oplocená venkovní herní část pro děti.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více