Krokodýlí zoo Protivín

Protivín, Písecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Při putování jižními Čechami nemůžete v Protivíně, městečku mezi Vodňany a Pískem, vynechat návštěvu soukromé Krokodýlí zoo Miroslava Procházky. Jde o raritu v České republice. Má největší evropskou kolekci krokodýlích druhů. Ukáže vám obry, měřící 4-5 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. července 2022

Viděli jste už bílé krokodýly?

Zoo v Protivíně chová 23 současných druhů krokodýlů o zhruba stovce kusech. Věnují se zde zejména kriticky ohroženým druhům. Vytvořili sbírku bíle zbarvených krokodýlů. Uvidíte dokonce raritu - bílého krokodýla nilského - samce Bělouše. Pozornosti neujde rovněž skupina albinotických aligátorů severoamerických.

foto: Krokodýlí ZOO

Mezi raritami je i největší krokodýl

Zaujme vás i největší krokodýl chovaný ve střední Evropě – samec gaviála sundského Ralf. Je dlouhý 470 cm. Zoo je umístěna v rozlehlé bývalé hospodářské budově z 18. století. Původně tu byly stáje pro koně. V teráriích spatříte krokodýly, aligátory i kajmany. Překvapí vás  unikátní odchov kriticky ohrožených gaviálů indických, které zde rozmnožují jako jediní v ČR. Součástí zoo je zoologické  muzeum.

Občerstvení

Občerstvit se můžete přímo v areálu zoo. Na náměstí pak objevíte Bufet Srdíčko nebo Restauraci U Rychtářů.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Na Masarykově náměstí zastavuje autobus, do zoo se pohodlně dostanete. Od protivínské železniční zastávky je zoo vzdálena zhruba 800 m.

Parkování

Parkovat lze přímo na přilehlém Masarykově náměstí.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Masarykovo nám. 261
Protivín 39811
+420 722 940 080
info@krokodylizoo.cz
krokodylizoo.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.