Zřícenina hradu Rotštejn

Mírová pod Kozákovem, Maloskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10

Zříceninu skalního hradu Rotštejn najdete východním směrem u města Turnov. Rozkládá se v pěkné přírodě, na okraji přírodní rezervace Klokočské skály. Můžete jej znát například z filmů S čerty nejsou žerty, nebo Přijela k nám pouť.

Autor článku: Radomír Němeček, 24. března 2020

Rotštejnský poklad

Místo láká k návštěvě zejména romantiky, milovníky zřícenin a torz starobylých objektů. Mimo jiné je opředeno pověstí, podle níž ukrývalo podzemí Rotštejna poklad. Lidé sem zašli na Velký pátek o Velikonocích, zem se skutečně otevřela a na hromadě peněz tančily modré plamínky. Až na jednoho ztratili odvahu, ale jeden z nich tam usnul a zem se za ním zavřela. Po probuzení cestu domů hledal rok. Dozvěděl se, že o poklad ho obrali sousedé, kteří mu jej pak odevzdali. Brzy však prý ale zemřel a z peněz se moc netěšil.

Prohlídka zříceniny hradu

Na hradě můžete vidět místnosti tesané pod věží a palácem i hradní věž. K dispozici je velké veřejné ohniště na nádvoří, kde je povoleno rozdělávat oheň. K dispozici hostům je klasická „kadibudka“, standardní toaleta se nachází v budově s občerstvením, která leží u silnice asi o 260 metrů níž. 

Výhledy do okolí

Z vrcholu hradu budete mít skalní zříceninu jako na dlani, ale také budete mít hezký výhled na okolí a Český ráj. Dohlédnete i na vzdálený hrad Trosky.

Tipy na ubytování

Svatby na hradě

Na hradě je možné uspořádat i svatbu. Netradiční prostředí pro vskutku romantickou svatbu. Příjezd může být třeba na koni.

Občerstvení

Přímo pod hradem je možnost občerstvit se v kioskem "Pod hradem"

Kudy na Rotštejn

Z Mírové pod Kozákovem po žluté TZ cca 1,5 km. Z Klokočí po červené TZ Klokočskými průchody k rozcestí a dále po žluté TZ ke hradu.

Parkování

Nejbližšší parkoviště se nachází přibližně 300 metrů od hradu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pěkným výletem je vycházka do nedalekých Klokočských skal. Zajímavá přírodní rezervace se nachází se jižně od Malé Skály a najdete zde souvislou skalní hradbu s řadou jeskyní.
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Mírová pod Kozákovem
+420 721 195 471
hrad.rotstejn@seznam.cz
www.hradrotstejn.info

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zříceniny
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Skalní hrady
  • Romantická místa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.