Pohádkový statek

Břasy, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Autor fotky: pohadkovystatek.cz

Starobylý venkovský statek v obci Břasy - Vranovice nedaleko Rokycan na Plzeňsku nabízí  příjemně strávené chvíle celým rodinám. Strávíte je s pohádkovými bytostmi a strašidly. Čeká vás poučení, hry i soutěže.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. února 2021

Uvidíte, jak vypadá třeba Smolíček Pacholíček

Venkovské stavení najdete na návsi vesničky Vranovice s popisným číslem 31. Dříve sloužil jako útočiště a dílna pro šikovné ruce keramiků, v současnosti se v něm usídlily pohádkové bytosti všeho druhu. V Pohádkovém statku uvidíte, jak vypadá Smolíček Pacholíček, jak žijí vodníci a čerti, poznáte, co znamená dřevožer. V pohádkové stodole objevíte nejen pohádkové exponáty, ale také nástroje a nářadí, které patří tradičnímu českému hospodářství a rukodělné výrobě. Mají tu také Divadlo Ježibaba.

Děti budou plnit úkoly

Čekají vás hry, soutěže. Děti budou hledat po farmě trpaslíky a plnit úkoly. K dispozici je na objednání interaktivní dílnička. Na zahradě statku jsou odrážedla, hopsadla, zahrajete si kuželky. Můžete venku posedět u ohně, zavítat do čarokrámku. V oblibě jsou zvláště u dětí i kamerunské ovečky, které žijí v ohradě. Můžete jim za deset korun vybrat jejich připravené lahůdky a nakrmit je. 

Upozornění

Do statku můžete přijít i s kočárky a domácími mazlíčky. 

Kde se občerstvit

V areálu je v provozu Občerstvení pro mlsné. Nedaleko statku se nachází Vranovická hospoda.

Parkování a přístupnost

Oficiální parkoviště u statku není, auta parkují volně v ulici před zábavním areálem. Statek objevíte přímo na návsi v Břasech - Vranovicích.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Rozhledna Na Vrchách nabízí pěkné výhledy 
U obce Břasy se nachází hezká rozhledna Na Vrchách. Při výjezdu z obce ve směru na Liblín stavbu uvidíte a dostanete se autem až do její těsné blízkosti, kde se nachází parkoviště. Z rozhledny, která je vysoká 15,4 m, uvidíte jako na dlani Břasy, kopec Radeč, zříceninu hradu Radyně, Radnici, Újezd u Svatého Kříže, ale i vzdálenější města, jako Plzeň, Chrást či Mariánskou Týnici. Při jasném počasí je dohlednost na Šumavu či Krušné hory. Na rozhledně jsou nainstalovány pohledy s označením místa, vzdálenosti a nadmořské výšky.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Vranovice 31
Břasy 33824
724 771 171
info@pohadkovystatek.cz
pohadkovystatek.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Dětská hřiště
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Zabávní parky
  • pro vozíčkáře
  • zoo a minizoo
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.