Hrad Malenovice

Zlín, Chřiby, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Muzeum jihovýchodní Moravy

Na Valašsku si můžete vybrat zajímavý výletní cíl. V Malenovicích, které jsou součástí Zlína, objevíte na západním úpatí Vizovických vrchů původně gotický Hrad Malenovice.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. dubna 2024

Z gotického hradu se stal renesanční zámek

Historický hrad byl sídlem Šternberků a dnes je vyhledávaným cílem turistů. Jednu z významných historických památek Moravy objevíte pouze několik kilometrů od centra Zlína v Malenovicích. Středověký hrad založil ve 14. století moravský markrabě Jan Jindřich. V průběhu staletí se změnil na renesanční sídlo zámeckého stylu.

Část interiérů je přístupná

Nyní je ve správě Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a část interiérů můžete vidět prostřednictvím prohlídek. Nejhezčí je malovaný sál s pozdně gotickou klenbou. Můžete vystoupat na hradní věž a rozhlédnout se po okolí. V jednom z prohlídkových okruhů uvidíte prostor kaple sv. Antonína Paduánského.

Muzeum nabízí přitažlivé expozice

Rodiny s dětmi láká expozice „Zvířata na Zemi a člověk“ ve třech hradních sálech. Obsahuje různé preparáty živočichů ze světa. Můžete tu spatřit unikátní kostru slonice Sumatra. V předhradí vás čeká prohlídka barokní hájenky. Projdete si etnografickou expozici s názvem Dřevo – proutí – sláma. Poznáte, jak se zpracovávaly zmíněné přírodní materiály v rámci tradiční lidové kultury.

Tipy na ubytování

V létě hrad ožívá mnoha akcemi

Zajímavostí jsou během návštěvnické sezony noční prohlídky, vystoupení skupin historického šermu, stará řemesla, koncerty, divadelní představení a dětské prohlídky.

Občerstvení

V areálu hradu poslouží nápojové automaty, blízko je Restaurace pod hradem.

Parkování a přístupnost

Parkovat lze přímo u hradní hájenky, autobus a vlaková stanice jsou v docházkové vzdálenosti.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více