Fantasy muzeum a galerie

Černvír, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10

Každého, kdo má rád díla Julese Vernea, Karla Čapka nebo Karla Zemana, určitě potěší návštěva Fantasy muzea a galerie v Černvíru na jižní Moravě. Obec se nachází 15 km jihovýchodně od Bystřice nad Pernštejnem v půvabné Hornosvratecké vrchovině.

Autor článku: David Hlisník, 26. května 2023

Těšte se na roboty, vzducholodě a ponorky

V obci Černvír pouhý 1,5 km od hradu Pernštejn objevíte velkolepý svět fantazie. Čeká tu na vás ojedinělé muzeum a galerie, kterou vybudovali v rodinném domě soukromí majitelé. Prohlédnete si až třímetrové exponáty vzducholodí, ponorek, robotů a další umělecké plastiky. Nevšední exponáty jsou inspirovány tvorbou autora vědeckofantastické literatury Julese Vernea, tvůrce slavných hraných filmů s trikovou tematikou Karla Zemana a slavnými romány Karla Čapka.

Plastiky jsou vytvořené z industriálních odpadů

Muzeum založil divadelní a filmový kaskadér Tomáš Krištof. Majitel je zároveň výtvarník a miluje sci-fi a fantasy tématiku, což je v muzeu vidět na každém kroku. Váš obdiv si zaslouží obrovské plastiky, u nichž umělec kladl velký důraz na detaily. Svou tvorbu Tomáš Krištof stylizuje do steampunku a trash artu. Základním stavebním materiálem jsou industriální odpady. Plastiky vytvořil ze železa, hliníku, plastů, polystyrenu, dřeva a skla.

Vyfotí vás ve filmových kostýmech

Výstavu doplňuje filmová zbrojnice, v níž se dostanete do světa filmu. Budou vám například předvedeny různé zbraně. Můžete si vypůjčit kostýmy a další rekvizity filmového světa a nechat se zvěčnit ve fotoateliéru.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

Pro děti má muzeum k dispozici venkovní dětský koutek.

Kde se občerstvit

Součástí muzea je kavárna a obchod se suvenýry. Na jídlo se můžete zastavit v nedalekých Nedvědicích. Je tam například Restaurace Pod Věžičkou nebo Pizzerie 16.

Kde zaparkovat

Přímo u muzea máme vlastní parkoviště pro naše návštěvníky.

Přístupnost autobusem, vlakem, nebo na kole

Zhruba 350 metrů od muzea je zastávka autobusu. Kolem muzea vede cyklotrasa 1.EV4. Vlaková stanice je vzdálena 2,5 km v Nedvědici (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Kam dále za zážitky

Obec Černvír patří k nejstarším osadám Českomoravské vrchoviny. Můžete si zde prohlédnout dřevěný zastřešený most z roku 1718. V Nedvědici zřejmě neujdou vaší pozornosti opuštěné mramorové lomy a určitě nevynecháte s dětmi ani prohlídku pohádkového Hradu Pernštejn.

Základní údaje

Provozní doba

květen a červen (soboty a neděle), červenec a srpen (od středy do neděle)
10:00-17:00

pro skupiny kdykoli i mimo sezonu
po telefonické domluvě

Kontaktní údaje

Černvír 30
Černvír 592 62
+420 603 927 099
fantasymuzeum@gmail.com
www.fantasymuzeum.cz

Štítky

  • Rodinné
  • Prohlídky
  • Muzea
  • Naše tipy
  • když prší
  • pro rodiny s dětmi
  • Poznávací
  • Výlety
  • Naučné
  • Zábavné
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.