Čertovy hlavy

Želízy, Kokořínsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.4/10

Ve Středočeském kraji nedaleko Mělníka na Kokořínsku můžete obdivovat zajímavé skalní útvary. Mezi Liběchovem a Tupadly jich je hned několik. V obci Želízy jsou to Čertovy hlavy. Do pískovcového podloží reliéfy vytesal v 19. století kuchař Václav Levý.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. ledna 2022

Reliéfy Čertových hlav jsou vysoké devět metrů

V okolí obce Želízy netvořila příroda, ale umělec z liběchovického zámku. Obří reliéfy, které ve volném čase dlabal do pískovcových skal, obdivují turisté. Lemují obě strany liběchovického údolí. Můžete se vydat po Okruhu V. Levého. Nejznámější devítimetrové Čertovy hlavy se nacházejí v borovicovém lese. Od unikátního díla je zajímavý pohled do údolí. Nedaleko Čertových hlav je jeskyně Klácelka s reliéfy Jana Žižky, Prokopa Holého a trpaslíků, kovajících zbraně pro blanické rytíře.

Mezi další patří Harfenice, Had nebo Sfinga

Ze Želíz vás žlutá značka dovede k reliéfům na hranici kokořínské chráněné krajinné oblasti. Uvidíte skalní reliéf dívky s harfou a jeskyni Harfenici, skalní reliéf Had nebo Sfingu. Dál po žluté narazíte na Žabí jeskyni, jeskyni Mrdloch a útvar Sedm chlebů. Okruh V. Levého vede po modré a a dojdete po něm až k zámku v Liběchově.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Hostinci u Blanky v Želízech.

Tipy na ubytování

Parkování a jak na Čertovy hlavy

Auto necháte na parkovišti Čertovy hlavy v Želízech odkud půjdete k rozcestí a dále půjdete po modře značené trase V. Levého ke skalním útvarům. Délka trasy 1,5 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Želízy
Želízy
315 697 223
info@obeczelizy.cz
obeczelizy.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • se psem
 • Příroda
 • Skály
 • Prohlídky
 • úžasná místa
 • pro dva
 • Skalní města
 • amazing places
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.4/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.