Rekreační a zoopark Karlštejn

Karlštejn, Český Kras a Karlštejnsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V obci Karlštejn si užijete různé varianty zábavy. Provozovatelé zde totiž spojili Fun park a Relaxační zónu se zooparkem. V rekreačním areálu proto uvidíte zvířata a zároveň si odpočinete. Děti se pobaví na rozmanitých atrakcích.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Procházka za zvířaty v rekreačním parku

Zoopark Karlštejn umožňuje návštěvníkům pozorování kočkovitých šelem. Zblízka uvidíte bílého lva Leona i párek bílých tygrů. Kromě toho zde mají i servala a levharta skvrnitého. Mimo to uvidíte opičky, výry, dikobraza, pštrosa, lamy, zebry, francouzské oslíky a shetlandské koníky. Spatříte jednohrbého i dvouhrbého velblouda. V pokladně je možnost zakoupení kyblíčku s krmením pro vybrané druhy zvířat. K dispozici je pro děti malá jízdárna s poníky a velbloudy. Součástí relaxační zóny je přístup do řeky Berounky, zapůjčí tu i sportovní vybavení na vodu.

Rekreační a zoopark Karlštejn

Funparku vévodí obří skluzavka

Oblíbená je samozřejmě zóna s dětskými atrakcemi. Objevíte tady vzduchovou trampolínu, děti si mohou užívat nafukovací zvířecí hrad nebo dokonce i elektrický vláček.

Dětské hřiště potěší i nejmenší

V blízkosti kiosku je nově vybudované dětské hřiště pro nejmenší děti od 3 let. Lezeckou stěnu doplňuje vestavěný dvoupatrový domeček s pozorovatelnou a několika houpačkami. K dispozici je také ručkovací modul a 300 cm dlouhá skluzavka.

Upozornění

Za ratolesti jsou na atrakcích funparku i na dětském hřišti zodpovědni rodiče.

Kde zaparkovat 

Parkování je zajištěno přímo v areálu.

Kde se občerstvit

Občerstvíte se v Kiosku U Bílého lva. Je možné posedět i ve stínu obřího Chapito.

Přístupnost

Z vlakového nádraží dojdete do areálu během 10 minut. Před mostem zabočíte doprava a následujte ukazatele. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více