Celodenní výlet korunovaný večerním safari v ZOO ve Dvoře Králové

Dvůr Králové nad Labem, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nabízí prohlídky zvířat a safari nejen během dne, ale zavítat sem můžete také v podvečer, a zažít atmosféru afrického kontinentu bez toho, že byste museli opustit rodnou hroudu.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. července 2020

Výlet začněte na Kuksu

Výlet do královédvorské ZOO můžete začít návštěvou Národní kulturní památky Hospital Kuks, jehož součástí je špitál s kostelem Nejsvětější Trojice, hrobka rodiny Šporkovy a expozice Českého farmaceutického muzea s barokní lékárnou. Krásné a klidné místo je rájem pro milovníky historie, památek a pro ty, kteří obdivují kouzlo sochařského umění. Součástí barokního komplexu je totiž i lapidárium soch M. B. Brauna. Asi 3 km od Kuksu se navíc nachází Braunův Betlém. Přivede vás k němu červená značka. Pokud se rozhodnete pro pohodlnější variantu, můžete k němu dojet autem přes Stanovice.

foto: hospital Kuks

Pro posilnění je dobrý pozdní oběd…

Po příjezdu do ZOO je ten správný čas na občerstvení. Zahrada má pro návštěvníky připraveno pohoštění v restauraci U lemura, kterou najdete u hlavního vchodu do ZOO. K dispozici je samoobslužná část i restaurace s obsluhou a příjemné posezení nabízí velká letní terasa. Poté se vydejte na prohlídku ZOO. Během příjemné procházky si budete moci prohlédnout pavilony šelem, goril, hrošíků, okapi, surikat či hmyzu i průchozí ptačí voliéry. Navíc můžete zavítat do expozice Pravěk očima Zdeňka Buriana s obrazy pravěkých a dávno vyhynulých tvorů.

Dobrodružství začíná!

Se soumrakem se vydáte na přibližně 50 minut trvající cestu mezi stáda zvířat Africa Truckem nebo Safaribusem. Uvidíte život více než šesti stovek afrických zvířat v padesáti druzích v době, kdy zapadá slunce. Budete projíždět mezi nosorožci, žirafami, stády zeber, lvy, gepardy a dalšími obyvateli zvířecí říše. Jízda je komentovaná a průvodce vám prozradí řadu zajímavostí ze života zvířat, o kterých jste dosud neměli možná ani tušení.

Tipy na ubytování

Kdy vyrazit na safari

Podvečerní Safari probíhá v červenci a v srpnu denně každý večer, v červnu a v září pouze v pátek a v sobotu. Safaribusy vyjíždí pravidelně ve 20.00 a 21.00 hod. od večerního vchodu.

Safari je potřeba objednat předem

Zážitkový program si můžete objednat na http://eshop.safaripark.cz/ nebo telefonicky +420 499 311 330. Objednat si je možné i mimořádnou jízdu pro uzavřenou společnost a to kterýkoliv den letní sezóny od května do září. Jízdu lze zpříjemnit venkovním grilováním u nosorožců. 

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.