Hranická propast

Hranice, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Nejhlubší zatopenou propast světa uvidíte, když navštívíte národní přírodní rezervaci Hůrka na pomezí Hranic na Moravě a Teplic nad Bečvou. Samotnou propast naleznete v Hranickém krasu. Objevíte ji na pravém břehu řeky Bečvy nedaleko Zbrašovských aragonitových jeskyní. K vyhlídce nad Hranickou propast sestoupíte po betonových schodech, opatřených zábradlím.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Propast je hluboká více než jeden kilometr

Hranická propast ohromí svou hloubkou, i když na dno neuvidíte, neboť je zatopená. Suchá část je hluboká 69,5 m, což z ní činí nejhlubší propast ČR. Poslední měření z roku 2020 ukázalo, že hloubka vody v jezírku je odhadem více než 1 km. A to už tento kráter pasuje do kategorie nejhlubší zatopené propasti světa. Krasové útvary vznikaly silnými výrony termálních a minerálních pramenů z hlubin.

Infocentrum prozradí víc

Hranická propast vznikla zřícením stropu jeskyně, kterou od spodu vyhlodaly agresivní kyselky ve vápencích. Více se dozvíte v Infocentru Hranické propasti. Nasadí vám  3D brýle pro zobrazení virtuální reality.

Občerstvení

V lázních jsou možnosti, kde se občerstvit. Např. Rychlé občerstvení Max nebo kavárna Bečva. 

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkovat můžete na parkovišti v Teplicích nad Bečvou u vlakového nádraží.

Jak se dostat k propasti

Od parkoviště půjdete k Infocentru Hranická propast v Teplicích nad Bečvou na nádraží a odtud po červené až k propasti necelý kilometr. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více