Zřícenina hradu Šumburk
Klášterec nad Ohří, Krušné hory a Podkrušnohoří

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10
Autor fotky: Petr Kinšt CC BY-SA 3.0

Pokud máte rádi zříceniny, nenechte si ujít návštěvu hradu Šumburk. Zříceninu objevíte 3,5 km jihozápadně od města Klášterec nad Ohří na kopci Šumná 541 m n. m. Gotický hrad byl založen Vilémem ze Šumburka v první polovině 15. století, o století později ho zachvátil požár.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Uvidíte dochovalé torzo hradu

Zřícenina rozsáhlého hradu je volně přístupná. Můžete si prohlédnout vše, co po hradu zůstalo. Stavební fragmenty jsou rozsáhlé. Budete obdivovat zbytky mohutné obytné věže, hradby s baštami, zajímavá je i brána. Čeká vás nádherný výhled do údolí Ohře, na Krušné hory, Doupovské hory i Klášterec nad Ohří.

Pod Šumburkem je bývalá tvrz

V sedle pod zříceninou  objevíte zbytky tvrze. Pochází ze 16. století. Sloužila hradním pánům jako nové sídlo po zpustnutí hradu až do konce druhé světové války. Dnes jsou tu jen zbytky obvodových zdí a kleneb. Upoutá  vás košatý památný dub.

Občerstvení

Například v Restauraci Peřeje v Klášterci nad Ohří.

Vlakem na Šumburk

Na hrad se můžete vydat po červené značce z Penštejna nebo z druhé strany od Klášterce nad Ohří. Počítejte od rozcestí s výšlapem po žluté do poměrně vysokého kopce. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Z hlavní silnice č. 13 (na Kláštereckou Jeseň) odobočte a zaparkujte u polní cesty. Ta vede ke zřícenině tvrze a dál až ke zřícenině hradu. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Šumná 2
Klášterec nad Ohří
474 359 687
icklasterec@muklasterec.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Příroda
  • Zříceniny
  • Cestování se psem
  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro seniory
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • Pro dva
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více