Zřícenina hradu Šumburk

Klášterec nad Ohří, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Petr Kinšt CC BY-SA 3.0

Pokud máte rádi zříceniny, nenechte si ujít návštěvu hradu Šumburk. Zříceninu objevíte 3,5 km jihozápadně od města Klášterec nad Ohří na kopci Šumná 541 m n. m. Gotický hrad byl založen Vilémem ze Šumburka v první polovině 15. století, o století později ho zachvátil požár.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Uvidíte dochovalé torzo hradu

Zřícenina rozsáhlého hradu je volně přístupná. Můžete si prohlédnout vše, co po hradu zůstalo. Stavební fragmenty jsou rozsáhlé. Budete obdivovat zbytky mohutné obytné věže, hradby s baštami, zajímavá je i brána. Čeká vás nádherný výhled do údolí Ohře, na Krušné hory, Doupovské hory i Klášterec nad Ohří.

Pod Šumburkem je bývalá tvrz

V sedle pod zříceninou  objevíte zbytky tvrze. Pochází ze 16. století. Sloužila hradním pánům jako nové sídlo po zpustnutí hradu až do konce druhé světové války. Dnes jsou tu jen zbytky obvodových zdí a kleneb. Upoutá  vás košatý památný dub.

Občerstvení

Například v Restauraci Peřeje v Klášterci nad Ohří.

Tipy na ubytování

Vlakem na Šumburk

Na hrad se můžete vydat po červené značce z Penštejna nebo z druhé strany od Klášterce nad Ohří. Počítejte od rozcestí s výšlapem po žluté do poměrně vysokého kopce. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Z hlavní silnice č. 13 (na Kláštereckou Jeseň) odobočte a zaparkujte u polní cesty. Ta vede ke zřícenině tvrze a dál až ke zřícenině hradu. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Šumná 2
Klášterec nad Ohří
474 359 687
icklasterec@muklasterec.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Příroda
  • Zříceniny
  • se psem
  • pro rodiny s dětmi
  • pro seniory
  • Vyhlídky
  • Turistika
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.