Zrcadlové bludiště Petřín

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Petříně v Praze můžete zavítat nejen na slavnou Petřínskou rozhlednu. Určitě se s rodinou pobavíte a nasmějete při návštěvě Zrcadlového bludiště.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Bludiště vypadá jako gotický hrad

Budova bludiště připomíná hrad. Byl postaven ve stylu gotické brány Špička na Vyšehradě koncem 19. století. Autorem je pražský tesař Matěj Bílek. Šlo o pavilon Klubu českých turistů pro Jubilejní zemskou výstavu v Praze. Původně stál blízko Průmyslového paláce, později ho přestěhovali na Petřín. Autora inspirovalo pro stavbu bludiště podobné ve vídeňském Prátru.

V Síni smíchu se pobavíte

Prohlídku začnete zrcadlovou stezkou. Vede k obřímu plastickému obrazu, který znázorňuje boj Pražanů se Švédy na Karlově mostě z roku 1648. Právě pro jeho umístění byl pavilon postaven. V Síni smíchu se s dětmi patřičně vydovádíte pohledem do vydutých a různě pokroucených zrcadel. Změní vás k nepoznání v trpaslíky, nebo se vaše postavy naopak prodlouží. Je tu 35 obyčejných a 15 zkreslujících zrcadel.

Občerstvení

Občerstvíte se v Café Re:public nebo v Restaurantu Petřínské terasy. Přímo pod rozhlednou je i stánek s občerstvením. Mají zde kávu, drobné zákusy a výborné zdravé domácí ovocné limonády.

Kde zaparkovat

Zaparkovat můžete na parkovištích v Šermířské ulici na Strahově.

Jak na Petřín

Na Petřín můžete vyjet lanovkou se stanicemi Újezd – Nebozízek - Petřín. Pěšky z tramvajové zastávky Pohořelec (cca 1,3 km) Strahovskou ulicí. Nebo z autobusové zastávky MHD Koleje Strahov Jezdeckou ulicí (cca 1 km).

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.