Museum Kampa

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Jste milovníci umění? Zavítejte do pražského Musea Kampa. Uvidíte slavná díla uměleckých ikon minulého století a sbírku středoevropského moderního umění.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Vládnou zde díla Kupky a Gutfreunda

Návštěva Musea Kampa v Sovových mlýnech je silným zážitkem. Spatříte stálou expozici s unikátní sbírkou. Obsahuje největší kolekci obrazů, kreseb a grafik jednoho ze zakladatelů moderního abstraktního malířství Františka Kupky. Dalším umělcem je kubistický sochař Otto Gutfreund. Můžete prohlížet jeho soubor plastik. Museum, o jehož vznik se zasloužila nedávno zesnulá mecenáška Meda Mládková, uvádí i krátkodobé výstavy, zaměřené na progresivní tendence českého a evropského umění.

I venku je na co se dívat

V exteriéru si na poklopech přečtete citáty undergroundových autorů. Uvidíte tam batolata sochaře Davida Černého a díla dalších sochařů, např. Michala Gabriela nebo Čestmíra Sušky.

Nenechte si ujít výstup na prohlídkovou terasu a atypickou vyhlídkovou věž.

Občerstvení

Součástí Musea Kampa je Restaurace Sovovy mlýny, kde ochutnáte výtečnou tradiční českou kuchyni a budete z terasy nad řekou pozorovat krásy Prahy.

Jak zabavit děti

S malými dětmi se po prohlídce musea vydejte na Dětské hřiště Kampa. Děti se pobaví a připomenou si tam bájné bytosti související s Vltavou.

Parkování a přístupnost veřejnou dopravou

Parkovat můžete u Divadla Kampa. Tramvají dojedete na Újezd, pak pěšky zhruba 500 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.