Divadlo Spejbla a Hurvínka

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
3.8/10

Kdo by neznal oblíbené loutky Hurvínka, Spejbla, Máničky, paní Kateřiny Hovorkové a psa Žeryka. V Praze Dejvicích si vyberete to správné představení.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Divadlo má mnohaletou tradici

Víte, že se loutka Spejbla poprvé objevila na scéně Loutkového divadla feriálních osad v Plzni už v roce 1920? Divadlo založil Josef Skupa o 10 let později. Hurvínek se na divadelních prknech představil roku 1926 v Řemeslnické besedě v Plzni. Mánička a pes Žeryk si poprvé zahráli v roce 1930 při premiéře Hurvínkovy jarní revue. Paní Kateřina Hovorková alias bábinka se prvně objevila v Pardubicích roku 1971. Nyní divadlo hraje v Praze Dejvicích, před budovou mají Spejbl a Hurvínek lavičku.

Baví se všechny generace

Divadlo Spejbla a Hurvínka má na repertoáru tato představení: Hurvínek a nezvaný host, Žeryčku, hop!, Hurvínek mezi osly, Spejbl versus Drakula, Hurvínkovo přání, Dějiny kontra Spejbl, Jak s Máničkou šili všichni čerti, Spejbl a město hříchu.

Výstava loutek

V areálu divadla si můžete prohlédnout zajímavou výstavu loutek.

Občerstvení

V areálu divadla je malé bistro, kde si zakoupíte různé nápoje, ale i něco k snědku. V blízkém okruhu divadla se nachází několik restauraci. Pokud máte rádi českou klasiku, doporučujeme z vlastní zkušenosti hostinec U Veverky, který se nachází v ulici Eliášova 324 (necelých 300 metrů od divadla).

Přístupnost

Divadlo je dostupné z Dejvické ulice. Od stanice metra Dejvická půjdete 368 m.

Parkování

Podél Dejvické jsou místa na parkování s automaty.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dejvická 919
Praha 16000
607 911 458
224 316 784
info@spejbl-hurvinek.cz
spejbl-hurvinek.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
3.8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.