Zoologická a botanická zahrada města Plzně

Plzeň, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Zoologická a botanická zahrada města Plzně

Plzeň není jen městem piva, ale i zvířat. Pyšní se druhou největší zoo v České republice. Najdete ji v části Lochotín, jižně pod sídlištěm Vinice. Součástí zoo je Botanická zahrada nebo DinoPark. Radovánky si užijete s celou rodinou.

Autor článku: David Hlisník, 11. června 2023

Navštivte docela jiný svět

Plzeňská zoo si dala do podtitulu „docela jiný svět“. Expozice jsou rozdělené do několika světových částí. Vaší pozornosti neuniknou volné výběhy tygrů, lvů, sněžných levhartů ani ostrovy poloopic a opic. Určitě vás zaujme tlupa hnědých medvědů a velká skupina šimpanzů. Uvidíte spoustu plazů, včetně vzácných želv. Poznáte nejjedovatější hady v Království jedu. Navštívíte nosorožce a žirafy. Prohlédnete si skleníky. Určitě se vám zalíbí statek Lüftnerka s kovárnou, truhlárnou a zemědělskými stroji i domácími zvířaty. Je tu dětské hřiště a strašidelné sklepení.

lev král zvířat, Zoologická a botanická zahrada města Plzně

DinoPark potěší děti

V DinoParku, umístěném v lese nad zoo, děti potěší desítky statických i pohyblivých ozvučených modelů dinosaurů v životních velikostech. Kromě toho ocení houpadla, prolézačky a další atrakce. Můžete obdivovat jezírko s vodopádem. Zažijete zde spoustu zábavy a poznání. Uvítáte zde i 3D kino.

Upozornění

Zoo spravuje amfiteatr Lochotín, v areálu se konají sokolnické ukázky pro návštěvníky zoo.

Kde zaparkovat

U zoo jsou k dispozici parkoviště.

Kde se občerstvit

Občerstvení je v areálu mnoho. Například africká restaurace Kiboko, Hospoda na statku, Zobání u zoborožce, Sibiřský srub u tygrů či Občerstvení u žiraf atd.

Jak se dostat do Zoo Plzeň (na kole, tramvají, autobusem, pěšky, výletním vláčkem)

Kolem vede cyklostezka, u ředitelství je zastřešená uzamykatelná kolárna. Do zoo se dostanete tramvají nebo autobusem. Můžete sem dojít alejí Kilometrovka. Jezdí sem z Náměstí Republiky výletní vláček.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Severní Předměstí, Pod vinicemi 9
Plzeň 301 00
+420 378 038 325
zoo@plzen.eu
www.zooplzen.cz

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • zoo a minizoo
  • Výlety
  • Zábavné
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Prohlídky
  • pro vozíčkáře
  • Procházka
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.