Ždírecká zoo

Ždírec, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Přírodní park s tématem si můžete prohlédnout v obci Ždírec – Myť. Vznikla zde zoo, v níž jsou zvířata a živočichové vytvořeni ze dřeva a kovu.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Oáza klidu a dřevěných soch

Zoo Ždírec objevíte v dubovém hájku u lesního rybníčku v národní přírodní rezervaci Chejlava na Plzeňsku. Ta se vyznačuje bohatou faunou. V přírodním parku Ždírecká zoo si prohlédnete celou řadu umělecky zpracovaných soch zvířat ze dřeva a kovu. Děti potěší také naučné a hlavně herní prvky. V celém parku můžete relaxovat jako v oáze klidu a tichu přírody. Zábavnou formou se dozvíte řadu zajímavostí o představovaných živočiších.

Na co se můžete těšit

Prvky v zoo jsou inspirovány zvířecí tématikou. Uvidíte tady dřevěné skulptury sýkorky, kosa, mravence, čápa, divokého prasete, lišky, pavouka, netopýra či vážky a datla. Zvířata jsou motivem doskočiště, posezení, stezky pro bosé nohy. Spatříte otisky stop, lavičku v podobě výra velikého, poznáte, co je dendrofon nebo hmyzí hotel. Pro děti jsou připraveny houpačky a další atrakce.

Chcete mít v zoo vlastní výtvor?

Do zoo můžete přispět vlastní tvorbou, pokud se vám podaří zpracovat zvíře a zoo prvek odkoupí. Může to být plastika, skulptura nebo užitkové věci a herní prvky. Je nutné, aby povrchová úprava odpovídala venkovnímu celoročnímu umístění. Musí jít o druhy zvířat, která se v území vyskytují.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Ve Ždírecké hospodě se můžete občerstvit.

Kde zaparkovat

Parkování v okolí zoo je zakázáno. Auto můžete zanechat jen u Ždírecké hospody. Z parkoviště půjdete necelý kilometr.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Přírodní koupací biotop Blovice
V Blovicích objevíte sportovně-relaxační areál s přírodním biotopem včetně příslušného zázemí. Přírodní filtrace vody zajišťuje čištění bez chemie a  koupání je tak vhodné i pro alergiky.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Myť
Ždírec
724 325 850
info@zdireckazoo.cz
zdireckazoo.cz

Štítky

 • Naučné
 • Procházka
 • Lesní hřiště
 • Do lesa
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Dětská hřiště
 • Poznávací
 • Výlety
 • pro dva
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.