Zámek Vsetín

Vsetín, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: muzeumvalassko.cz

Vsetínský zámek se rozkládá v samém srdci Valašska. Zatímco dříve býval šlechtickým sídlem a sloužil k bydlení a reprezentačním účelům dnes jeho interiér ukrývá expozice, které současným návštěvníkům představují nejen historii zámku a jeho majitelů, ale i řadu dalších zajímavých expozic, neboť zde sídlí Muzeum regionu Valašsko, spravující historické, etnografické a umělecké sbírky.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. dubna 2020

Zámek je studnicí poznání

Ve starobylých prostorách zámku je umístěno hned několik stálých i krátkodobých expozic. První, „Pod jménem Valachů“, vám dá nahlédnout do období lidových bouří na Vsetínsku v 17. a 18. století, Templářská expozice, umístěná v nejstarší části zámku vás zavede do období středověku, další, s názvem Od kolébky po rakev vypovídá o rodinných obyčejích zlomových událostí lidského života. Připomenete si také architekta Dušana Jurkoviče, jehož nezaměnitelné stavby můžete vidět například na Pustevnách, prohlédnete si sbírky zobrazující valašské sběratelské aktivity, zajímavou formou vám expozice „Brali mne za vojáčka“ představí vznik a vývoj ČSLA a její vybavení.

Zábava i pro děti

Ve vsetínském zámku nahlédnete také „pod pokličku“ firmě na ohýbaný nábytek, expozice „Počátky průmyslové výroby a moravský Edison Josef Sousedík“ vám zase představí předměty vztahující se k počátkům průmyslové výroby na Vsetínsku. Nudit se nebudou ani vaše děti, které se zabaví prostřednictvím interaktivní hravé formy na téma voda, kámen, les, louka, krajina a člověk. Nechybí ani naučné počítačové hry a projekce populárně vědeckých filmů. Tuto expozici, nazvanou Příroda hrou, najdete v zámecké věži, odkud je navíc nádherný výhledna Vsetín a okolí.

Občerstvení

Zámek stojí v centru města na Horním náměstí, jen necelých sto metrů od něho si můžete pochutnat na specialitách hotelu a restaurace Nová radnice. 

Informační centrum najdete na Dolním náměstí čp. 1356, ke kterému vás přivede cesta po mostě přes řeku Vsetínskou Bečvu. 

Vlakem na výlet

Z vlakového nádraží až k zámku je to necelý kilometr. Trasa na mapě

Parkování

Autem do Vsetína vás přivede silnice č. 57 od Valašského Meziříčí nebo od města Valašské Klobouky. Možnost parkování na nevelkém přilehlém parkovišti a v přilehlých ulicích. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zamiřte po naučné stezce "Okolo Vsetína". Trasa začíná na Horním náměstí a úvodní část vede souběžně s modrou turistkou značkou. Prochází přes vrch Jabloňová, míjí Valovou skálu a v údolí Za díly vám představí v přírodní rezervaci Ježůvka chráněné orchideje. Stezka je vybavená naučnými tabulemi a nabízí také neotřelé výhledy na Vsetín a jeho okolí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Horní náměstí 2
Vsetín 75501
+420 571 411 690
zamek.vsetin@muzeumvalassko.cz
muzeumvalassko.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Muzea
 • Zahrady a parky
 • Zámky
 • romantické cestování
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • když prší
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Historické
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Východní Morava

Vyberte si ubytování

Bouda Racek

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

9.2/10
Cena od 560 Kč do 690 Kč

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.