Zámek Nelahozeves

Nelahozeves, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10

Zámek Nelahozeves patří mezi nejkrásnější renesanční stavby v Čechách. Vydejte do stejnojmenné obce vzdálené asi 35 km od Prahy, navštivte malebný historický objekt a projděte se přilehlým anglickým parkem.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. března 2020

Kam za Rubensem? Do Nelahozevse

Nelahozeveský zámek není zakonzervovaná minulost, ale místo, které žije i v dnešních dnech.  Po té, co vám dá nahlédnout do interiérů ilustrujících životní styl šlechtické rodiny Lobkowiczů, představí vám překrásné Lobkowiczké sbírky. Ty patří k nejstarším, nejrozsáhlejším a nerochovanějším sbírkám umění a architektury u nás. Můžete vidět například obrazy Canaletta, Rubense, Cranacha, Bellota a dalších význačných malířů, či třeba vzácné umělecké předměty, keramiku či zbraně. Spatřit však můžete hudební nástroje a manuskripty například Beethovenovy či Mozartovy. Za zmínku stojí také výjimečná Lobkowiczká knihovna, patřící k nejvýznamnějším ve střední Evropě. Ta bohužel není přístupná.

Nelahozeves dětem i dospělým

Poté na vás čeká upravený anglický park a následně Zámecké restaurace, která je vybavena nábytkem a předměty z Lobkowiczkých sbírek. V letním období můžete využít nabídku možnosti uspořádání pikniku v příjemném prostředí  zámecké zahrady. Piknikový koš je v nabídce Zámecké restaurace. Nelahozeveský zámek je součástí projektu Pohádkové česko. Na děti tu čekají dětské prohlídky i pestré zábavné programy pro děti. Dospělým návštěvníkům jsou určené například degustace vyhlášených lobkowiczkých vín. 

Dvořákova Nelahozeves

Po vyslovení jména Nelahozeves se však většině lidí nevybaví jen zámek, ale také rodný dům našeho předního hudebního skladatele – Antonína Dvořáka, který stojí v blízkosti zámku. Na náměstí si můžete prohlédnout skladatelovu sochu nesoucí název „Zamyšlený“. Při prohlídce kostela sv. Ondřeje si pak vzpomeňte, že právě zde již jako malý hrával Antonín Dvořák na kůru. Od jara do podzimu probíhá na zámku festival „Dvořákova hudební Nelahozeves“.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Posedět můžete v zámecké restauraci s letní terasou.

Vlakem na výlet

  • Vlakem na trase Praha – Kralupy n/Vltavou – Ústí n/Labem – Děčín do železniční zastávky Nelahozeves. Vlakové nádraží je vzdálené 350 metrů od zámku. Trasa na mapě

Parkování

Parkoviště se nachází přímo u zámku a je zdarma.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se za poznáním po Dvořákově naučné stezce spojující Kralupy nad Vltavou s Nelahozevsí.  Cesta je lemovaná pískovcovými skalami a představuje pěšinou procházku. Zamířit můžete také k nedalekému zámku Veltrusy s malebným přírodně krajinářským parkem s drobnými architektonickými prvky.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nelahozeves 1
Nelahozeves
+420 315 709 154
info@zameknelahozeves.cz
www.zameknelahozeves.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Zámky
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • když prší
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.