Vyhlídkové místo Faustinka - za výhledy na Starou vodárnu

Sušice, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Na šumavskou Sušici se můžete podívat z bývalé vodárenské věže z roku 1931. Vyhlídkovému místu na úpatí Svatoboru se říká Faustinka. Uvidíte z ní nejen město, ale i půvabné údolí řeky Otavy.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. ledna 2021

Pohled z vodojemu s obdélníkovými průhledy

Starý vodojem v Sušici, který byl svého času součástí výstavby městského vodovodu, slouží v současnosti jako menší rozhledna. Vyhlídce se říká Faustinka. Nachází se na východním úpatí vrchu Svatobor. Kruhovitá válcová stavba se střechou ve tvaru kužele má několik obdélníkových průhledů,oddělených sloupy. Můžete se jimi kochat pohledy na Sušici i do údolí řeky Lužnice. Upoutá vás i pohled na protilehlý vrch Stráž s kaplí Anděla Strážce. Výhled k jihu zakrývá les.

Občerstvení

V Sušici můžete zavítat například do nejbližší restaurace Zlatá Otava v blízkosti Tylovy ulice vedle prodejny Coop.

Parkování

Automobil můžete zaparkovat na parkovišti u obchodu Coop v Sušici.

Tipy na ubytování

Jak na vyhlídku

K rozhledně půjdete z parkoviště  1.2 kilometru po modře značené turistické značce. Přímo do altánové vyhlídky vedou schody na můstek se zábradlím. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam dále s dětmi

V Sušici u řeky Otavy v ulici Na Fufernách objevíte dětský park Pod Svatoborem a lanový Offpark, který nabízí 34 překážek ve výšce 6 až 9 metrů a lanovkou. Ideálním místem pro odpočinek s dětmi je také lesopark na ostrově Santos. V blízkosti stánku s občerstvením je dětské i sportovní hřiště, kuželník a stezky pro cyklisty a inline bruslaře. A v létě vás tam osvěží plovárna s převlékárnami.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.