Vyhlídka Karlův stánek na Zbraslavi

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Máte rádi vyhlídkové pavilony? Mezi ty velmi pěkné patří Karlův stánek, ke kterému můžete vystoupat do kopce Havlín nad zámkem v městské části Praha Zbraslav. Čeká vás odtud okouzlující výhled.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Pavilon nad zbraslavským zámkem má osmiúhelníkový půdorys

Zaujme vás jeho vzezření se zděnými sloupky, které mají římsovité hlavice, nesou střechu s lucernou a cibulovou stříšku. Před altánem stojí litinový kříž. Obě pamětihodnosti jsou zapsány do Seznamu kulturních památek na Zbraslavi. Pavilon z druhé poloviny 19. století byl pojmenován po Karlu IV., který se zastavil na vršku při svém návratu z Francie. Poprvé spatřil Prahu a také hrob své matky Elišky Přemyslovny. Poslední rekonstrukce vyhlídky se uskutečnila v roce 2015. Barevnost pavilonu se vám bude líbit stejně jako pohledy na Vltavu a Prahu.

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete na náměstí ve Zbraslavi, kam také jezdí autobusy a vlaky. K pavilonu se dostanete od náměstí a zámku, odkud k vyhlídkovému pavilonu prudce do kopce vede červená turistická značka. Půjdete necelých 300 metrů. Trasa na mapě

Jak zabavit děti

V Městské zahradě na Zbraslavi objevíte dětské hřiště s pirátskou lodí a dalšími prvky.

Občerstvení

Na náměstí vyzkoušejte Zbraslavskou jídelnu, kde denně připravují čerstvá jídla. Nebo se občerstvíte v Cukrárně U Zámku. Blízko je i Zbraslavský hostinec.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zbraslav
Praha

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Do lesa
  • Výlety
  • Příroda
  • Procházka
  • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.