Regionální muzeum a galerie Jičín

Jičín, Jičínsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Vydejte za poznání do regionálního muzea a galerie do jičínského zámku. Prohlédnete si zajímavé expozice.

Autor článku: Petr Kouba, 3. září 2020

Muzeum s bohatou historií

V interiérech se vám představí zajímavá interaktivní expozice s rodilým průvodcem, interaktivní návštěvnický okruh s prezentací valdštejnské historie. Mezi expozice patří Vlastivědná expozice - pravěk - 2. světová válka v regionu, Valdštejn a jezuité, Oratoř a katedrála uprostřed krajiny, Terče jičínských ostrostřelců, Připomínka pobytu Františka I. v Jičíně r. 1813 a Muzeum hry. Díky muzejnímu loutkovému divadlu si můžete sami zahrát podle představ. 

foto: muzeumhry.cz

Do Jičína za mistry baroka

Galerii najdete v jižním křídle zámku a zaměřuje se nejen na díla regionálních výtvarníků. Především představuje malířství druhé poloviny 19. a začátku 20. století. V roce 2011 došlo k otevření Obrazárny barokních mistrů s obrazem Karla Škréty – Zvěstování Panně Marii. V muzeu můžete číst popisky u exponátů, k dispozici jsou i podrobné texty nebo se procházet s průvodcem a při tom zažít trochu hravé aktivity například při předení niti na kolovratu, mletí na kamenném mlýnku, psaní ve scriptoriu. 

foto: muzeumhry.cz

Občerstvení

Občerstvit se můžete v řadě restaurací a kavárnách na jičínském náměstí. 

Tipy na ubytování

Kudy do jičínského muzea? 

Muzeum se nachází v centru města Jičína blízko Valdické brány. Příjezd vozem po R10, sjezd směr Jičín. Muzeum nemá své vlastní parkoviště, vůz je nutné ponechat ve vedlejších ulicích nebo některém ze vzdálenějších parkovišť. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zejména rodinám s dětmi je určen pohádkový hrad Staré Hrady, který leží od Jičína asi dvacet minut jízdy vozem směr Jičíněves, odbočka Veliš, Střevač, Staré Hrady. Čeká tu na vás množství pohádkových postaviček a take občerstvení v hradní krčmě.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Valdštejnovo náměstí 1
Jičín 50601
+420 493 532 204
muzeumhry@muzeumhry.cz
muzeumhry.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více