Vrch Mužský

Boseň, Příhrazské skály, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Nejvyšším bodem okresu Mladá Boleslav je čedičový suk Mužský. Na vrcholu, který z výšky 463 m n. m. nabízí překrásný kruhový výhled, stojí kamenná mohyla, připomínající prusko - rakouskou válku z roku 1866.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Na obzoru (nejen) Hruboskalsko!

Vrch je součástí přírodní rezervace Příhrazské skály a Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Ze svého vrcholku umožňuje krásný výhled na Hruboskalsko, Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, vidět můžete také Bezděz, Ještěd a nejbližší okolí máte pod sebou jako na dlani. Na jeho severním úbočí se na pískovcové plošině nachází zřícenina hradu Drábské světničky. Hrad je vytesán do bloků skalních masivů a cestu mezi nimi umožňují dřevěné žebříky a můstky. Okolí vrchu Mužský je bohaté na pískovcové skály, rokle a krásnou přírodu. 

Pohled na vrch Mužský od Krásné vyhlídky

Kudy na čedičový suk?

Vrch Mužský se nachází asi 5 km od Mnichova Hradiště a 2 km od Příhraz. Pěšky se k němu dostanete po značené turistické stezce:

 • z obce Příhrazy po červené a následně zelené turistické trase. Délka trasy přibližně 3,5 km a cestou půjdete přes zajímavou zříceninu Staré hrady
 • nebo pohodlnější a kratší cesta je od restaurace Na Krásné vyhlídce. Délka trasy po zelené trase je přibližně 1 km.

Občerstvení

V restuaraceNa Krásné Vyhlídce se Vám nabízí možnost posedět v restauraci s letní terasou a nádhernou vyhlídkou. Objekt prošel nedávno kompletní rekonstrukcí.

Tipy na ubytování

Pro děti

U restaurace je pro děti připraveno velké dětské hřiště a také minizoo se spoustou domácích zvířátek.

Parkování

Při cestě vozem zaparkujte u hotelu Příhrazy, nebo jej můžete odstavit u restaurace Na Krásné vyhlídce, stojící na skalních vrcholcích nad Trhlinovou propastí.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Výlet na Mužský spojte s návštěvou Drábských světniček a hradu Valečov. Od chaty Na Krásné vyhlídce zamiřte po červené turistické značce k Drábským světničkám. Cesta vás povede lesem, skalní soutěskou Studený průchod a po ochozu na skále. Odtud pak pokračujte kolem zbytků skalního hradu Klamorna ke zřícenině hradu Valečov. Patří k našim nejrozsáhlejším skalním hradům a představuje jednu z dominant Českého ráje. U hradu je kiosek s občerstvením. Další cesta vede zpět po červené a přechází na zelenou směrem k vrcholu Mužský. Poté vás asi kilometr cesty přivede zpátky k chatě Na Krásné vyhlídce. Trasa měří asi 15 km. Vydat se můžete také do nedalekého Mnichova Hradiště a prohlédnout si tamní pěkný zámek s muzeem.

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • zoo a minizoo
 • Romantická místa
 • Vyhlídky
 • pro dva
 • Dětská hřiště
 • pro seniory
 • Příroda
 • Skály
 • Skalní města
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.