Hvězdárna Jičín

Jičín, Jičínsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: hvezdarnajicin.cz

Oblíbená hvězdárna se nachází na okraji Jičína, u silnice směřující na obec Vokšice. Návštěvníky zde čekají klasická pozorování Slunce a večerní oblohy a občasné přednášky zajímavých osobností.

Autor článku: Petr Kouba, 13. srpna 2020

Od munice ke hvězdám

Hvězdárna Jičín vznikla během začátku šedesátých let dvacátého století v areálu bývalé prachárny. Původně sloužila jako muniční skladiště a patřila do majetku Ministerstva národní obrany. Po přebudování na hvězdárnu sloužila několik let a po dlouhé přestávce začala opět plnit svou funkci až po roce 1999. Došlo k pořízení a zakoupení potřebných knih, obrazů a jiné dokumentace, včetně dalekohledu ze sbírky stavební fakulty ČVUT. Přelom nastal v roce 2003, kdy byl nainstalován nový zrcadlový dalekohled s objektivem o průměru padesát centimetrů. 

foto: hvezdarnajicin.cz

Kudy do Jičína?

Autem do Jičína od Prahy po R10, sjezd směr Jičín, od Turnova po silnici E442, od Poděbrad po silnici č. 32 přes Kopidlno.
Vlakem z Prahy hl. n. přes Chlumec nad Cidlinou a Ostroměř.

Provozní doba

Po předchozí dohodě vždy v pátek od 21.00 hodin, podmínkou je bezoblačné počasí. 
Vstupné - dle typu akce

foto: hvezdarnajicin.cz

Tipy na ubytování

Parkování

Váš vůz můžete zaparkovat u hvězdárny.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Jičín je doslova protikán památkami a zajímavostmi. S dětmi se můžete vydat po stopách slavného loupežníka Rumcajze a navštívit jeho zdejší ševcovnu, či se vydta do nedalekých pihádkových Starých Hradů, projít si můžete v Jičíně take proslulou lipovou alej a dojít k parku s Valdštejnou lodžií, která připomíná slavného Albrechta z Valdštejna. V okolí můžete navštívit Prachovské skály, vykoupat se u nedalekých Jinolických rybníků, které jste před tím mohli vidět z některé z prachovských vyhlídek, či třeba vystoupat na ochoz loveckého zámečku Humprecht a dopřát si nádhernou vyhlídku po okolí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Raisova 310
Jičín
+420 774 211 234
+420 493 525 648
hvezdarnajicin.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Technické památky
  • Hvězdárny a planetária
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.